معاون هواشناسی گلستان: سرعت باد به حدود ۷۶ کیلومتر بر ثانیه رسید

havashenasi 25m 300x209 - بارش بیش از ۶۸ میلی‌متر باران در استان گلستانهواشناسی-ایتنانیوز-  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با نفوذ سامانه سرد و بارشی دمای هوا در استان گلستان بیش از ۱۰ درجه کاهش یافته و تاکنون بیش از ۶۸ میلی‌متر باران در استان گلستان ثبت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  به نقل تسنیم،محمدرضا رحمان‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به کاهش محسوس دمای هوا در استان اظهار داشت: دمای هوا در شهرستان مراوه‌تپه صبح امروز به ۹ درجه رسید که نسبت به روز گذشته ۱۰ درجه کاهش دما را نشان می‌دهد و این کاهش دما همچنان ادامه دارد و تا مرز ۱۴ درجه هم خواهد رسید.

وی تصریح کرد: با ورود سامانه بارشی به گلستان شاهد وزش باد و بارش شدید باران ودر مناطق کوهستانی بارش برف بودیم که در لیوان شرقی شهرستان بندرگز ۶۸ میلی‌متر بارش باران به ثبت رسید اما ریزش برف محسوس نبود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان افزود: بیشترین میزان سرعت باد هم در مرواه‌تپه به ثبت رسید که حدود ۷۶ کیلومتر بر ثانیه بود.

رحمان‌نیا تصریح کرد: بیشترین شدت بارش در گلستان برای امروز پیش‌بینی شده است این سامانه تا فردا مهمان هوای استان گلستان است و چهارشنبه از استان خارج می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان تاکید کرد: در مدت فعالیت این پدیده آبگرفتگی معابر در استان گلستان دور انتظار نیست و در مناطق کوهستانی هم با توجه به کاهش دما احتمال ریزش برف وجود دارد.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۹

۲۵ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

5158

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک