گلستان 28 300x300 - بارش برف و باران و کاهش دما در انتظار استان گلستانترکمن نیوز:  کارشناس مرکز پیش بینی از ورود سامانه سرد و بارشی به استان از ساعات عصر ۵ شنبه ششم آذر خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛نشست پیش آگاهی و کمیته بحران هواشناسی گلستان در پی رصد بارش برف در پنجشنبه شب پیش رو و کاهش دما به ریاست نوربخش داداشی مدیر کل و با حضور سایر اعضا لحظاتی پیش در مرکز پایش و پیش بینی استان برگزار شد.

ملاحی گفت: نفوذ سامانه ناپایدار بارشی به استان و افزایش شدت فعالیت آن در بعضی اوقات ۵ شنبه تا جمعه عصر باعث میشود تا گاهی بارش باران و در نواحی مرتفع و کوهستانی ریزش برف را شاهد باشیم ‘ ضمن اینکه کاهش نسبی دما ( ۶ تا ۸ درجه سانتیگراد)، پدیده مه غلیظ و وزش نسبتا” شدیدموقتی باد طی این مدت رخ خواهد داد و دیگر اثرات این سامانه باعث کاهش دید افقی ، اختلال در تردد جاده های کوهستانی، احتمال آبگرفتگی در برخی نقاط خواهد شد.

در ادامه داداشی مدیر کل استان در جمع بندی این جلسه گفت: با توجه به موارد مطرح شده لازم است همکاران پیش بینی’ کشیک مدیریت بحران و شهرستانها از آمادگی لازم برخوردار بوده و بر اطلاع رسانی با صدور هشدار زرد به مدیریت بحران و دیگر دستگاههای خدمت رسان تاکید نموده و احتیاط در تردد جاده ای و انجام سایر تمهیدات پیشگیرانه توسط مردم عزیز استان را خواستار شد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۵۹

۰۴ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

86039

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک