امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

اسبدوانی هفته ششم 2 300x202 - بارش باران مانع برگزاری هفته ششم کورس پاییزه گنبدکاووس نشد+عکسترکمن نیوز: روز دوم هفته ششم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت 56 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز دوم هفته ششم رقابت‌های کورس پاییز گنبدکاووس روز جمعه (12 آذر ماه)، 56 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 4 رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و 52 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 6 دور 1000، 1200 و 1600 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های2 ساله ، ترکمن ، maiden به مسافت 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که  عبدالرحیم آرامیده با اسب صحرا گل زودتر از خط پایان گذشت و عبدالحلیم قبادی با اسب خان ناز خان و موسی محمدی  با اسب آناشید 2 به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های 2 ساله، دوخون ، maiden به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که موسی محمدی با اسب جان اسنو و نادر صالح پور با اسب کامیلا و  آرمین آق آتابای با اسب اسپید بولت سوم شد.

اسبدوانی هفته ششم 1 300x202 - بارش باران مانع برگزاری هفته ششم کورس پاییزه گنبدکاووس نشد+عکس

رقابت دور سوم میان اسب‌های 2 ساله، نژاد دوخون برنده به مسافت 1000 متر برگزار شد که محمد خوجملی با اسب هج  رو ، آرمین آق آتابای با اسب سوپرا و عبدالحلیم قبادی با اسب لندی پلاس به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های +3 ساله، دوخون کلاس5 به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب هایدرنجیا ، ابراهیم قره داشلی با اسب بلک لیدی  و آرمین آق آتابای با اسب لیوزامن مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

رقابت دور پنجم میان اسب‌های +3 ساله، نژاد تروبرد کلاس1 به مسافت 1200 متر برگزار شد که آرمین آق آتابای با اسب بن ریو جانیرو ، سراج الدین اندروا با اسب بنفیت و آق اویلی بشگرد با اسب اونیکس به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +3ساله، تروبرد کلاس6 به مسافت 1600 متر برگزار شد که نادر صالح پور با اسب سلوینیا اول شد، رامین آق آتابای با اسب گالیلئو و محمد خوجملی با اسب لادا فوکوس به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسبدوانی هفته ششم 3 300x202 - بارش باران مانع برگزاری هفته ششم کورس پاییزه گنبدکاووس نشد+عکس

چابکسوار برتر:

آرمین آق آتابای با یک قهرمانی، یک نائب قهرمانی و دو مقام سومی به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛
دور دوم؛آی آلتین-سولی بابا
دور سوم؛
دور چهارم؛خان گل-دورگانو
دور پنجم؛
دور ششم؛

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و 939 میلیون و 875 هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 6گانه تعلق گرفت.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز