امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۳,۴۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    105517

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    8:37 | ۰۷ دی ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

مهدی زاده ترکمن نیوز 300x188 - ایستاده پشت میزترکمن نیوز:  انسان های بزرگ و دارای شخصیت کاریزماتیک و پرانرژی و با قدرت جاذبه بالا در نگاه اول و سپس در نگاه های بعدی همراه با شناخت کامل تر و دقیق تر در هر جامعه و کشوری به فراخور ایجابی شرایط آن جامعه وجود دارند که افراد و آحاد آن جامعه این مشاهیر و بزرگانی که توانسته اند در طول سیر زمانی طاقت فرسا و سیر و سلوک چند دهه تلاش های تحسین برانگیز خود به صبفات عالیه انسانی دست یابند؛ به این نمادها و سمبل های کشور خود که بنا به تایید منابع و رسانه های معتبر جهانی ” فراملیتی ” شده اند افتخار غرور آفرینی می کنند چرا که فی الواقع در نگاه و دل های مردم خود جای والایی کسب نموده اند. این افراد در هر جامعه ای می توانند در هر عرصه ای مانند علم و دانش و غیره درخشیده باشند اما اگر عرصه این درخشش و ستاره شدن ، عرصه حماسی و جنگ و جهاد و مبارزاتی از جنس حریف طلبیدن و قدرت به رخ کشیدن برای معاندین و دشمنان آن مرزوبوم باشد یقینا جایگاه عینی تر و ویژه ای خواهد داشت .

سردار قاسم سلیمانی از آن دست افرادی است که نام و آوازه اش مرزهای وجاهت و صلابت را درنوردیده بود. خاطره ای که اخیرا پرویز فتاح از زمان وزارت خود و اقای جلال طالبانی رییس جمهوری عراق که رابطه ای صمیمانه داشته اند بیان کرده اند به خوبی گویای وسعت قلمرو اعتباری سردار سلیمانی است . فتاح نقل می کند که جلال طالبانی در ملاقات اش به او در عراق می گوید “کاک فتاح مدتی قبل همین جایی که شما نشسته اید روبرویم قاسم سلیمانی نشسته بود به او خبر دادند باراک اوباما رییس جمهور آمریکا پشت خط تلفن است ، مام جلال طالبانی از سردار قاسم سلیمانی می پرسد که اجازه دارم صحبت کنم که سردار ایرانی موافقت می کند ، جلال طالبانی به شوخی به اوباما که در اتاق بیضی شکل معروف کاخ سفید پشت میزش نشسته ، میگوید می دانی چه کسی الان روبروی من نشسته ؟ سردار قاسم سلیمانی ، رییس جمهور عراق تعریف می کند اوباما بلافاصله پس از شنیدن نام حاج قاسم با صدای هیجان زده تاکیدی می پرسد ، ژنرال سلیمانی ؟
و سپس طالبانی حس دقیق و درک شده اش از ادامه آن لحظه چه خوب بیان می کند : با شنیدن لحن و صدای اوباما احساس کردم رییس جمهور امریکا به ” ابهت و هیبت ” سردار سلیمانی در پشت میز ایستاد .
بله درست است سردار قاسم سلیمانی نماد استقامتی که در دل های مردم اش نفوذ کرده بود ، چشم های خارج از مرز بسیاری را به خود خیره کرده بود. و یقینا این خاک سلیمانی های دیگری نیز خواهد پروراند.

✍️عباس مهدی زاده — روزنامه نگار

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز