امروز : چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    128262

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    18:21 | ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

28 300x200 - ایران کشوری قدرتمند با توانمندی‌های بزرگ استترکمن نیوز-  رئیس جمهور ازبکستان در مراسم دریافت استوارنامه محمدعلی اسکندری خطاب به سفیر ایران گفت: ایران، امروز کشوری قدرتمند با توانمندی های بزرگ اقتصادی، فرهنگی و فکری است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  محمدعلی اسکندری سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری ازبکستان، با حضور در دفتر ریاست جمهوری ازبکستان استوارنامه خود را تقدیم شوکت میرضیایف ریس جمهور این کشور کرد.

رئیس جمهور ازبکستان خطاب به محمدعلی اسکندری سفیر کشورمان گفت: روابط کنونی ازبکستان و ایران از ریشه‌های تاریخی چند هزار ساله نشات می‌گیرد. ایران، امروز کشوری قدرتمند با توانمندی‌های بزرگ اقتصادی، فرهنگی و فکری است.

وی سپس اظهار کرد: سفرهای تاریخی مقامات عالی دو کشور در سال های اخیر و توافقات مهم حاصل شده در دوران جدید همکاری ها، ارتقای روابط دو کشور را آغاز کرده است.

میرضیایف گفت: امروز تبادل هیأت‌ها در سطوح مختلف و بسیار فعال‌تر از قبل شده است. میزان تجارت فیمابین در حال افزایش است و تعداد شرکت های مشترک به عدد ۳۰۰ رسیده است.

وی افزود: طرح‌ها و نقشه راه های مشخصی جهت افزایش میزان مبادلات کالا بین دو کشور به رقم ۱ میلیارد دلار در سال طراحی شده است.

شوکت میرضیایف گفت: ازبکستان به گسترش همکاری با ایران در حوزه های معدن، انرژی، صنایع شیمیایی، کشاورزی، بهداشت و دارویی علاقه مند است. رئیس جمهور ازبکستان تاکید کرد: ما به کارگیری کامل ظرفیت‌های همکاری در حوزه کریدورهای حمل و نقل و ترانزیت را مهم می دانیم.

در این دیدار رئیس جمهور ازبکستان ضمن تشکر از ابراز محبت دوستانه و برادرانه رئیس جمهوری اسلامی ایران، با تشکر از تلاش سفیر کشورمان، برای وی آرزوی سلامتی و ماموریتی موفقیت آمیز کرد.

محمد علی اسکندری، سفیر ایران در ازبکستان نیز ضمن ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور کشورمان، سیاست های دولت سیزدهم به خصوص تعامل حداکثری با همسایگان و کشورهای پیرامونی را تشریح کرد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز