امروز : جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

مدیر کل بهزیستی گلستان: لزوم افزایش خدمات اجتماعی/

ایران به سمت سالخوردگی حرکت می کند

  • کد خبر :

    4508

  • /
  • تاریخ :

    ۱۶ مهر ۱۳۹۶

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ghafari 16m 225x300 - ایران به سمت سالخوردگی حرکت می کنداخبار اجتماعی-ایتنانیوز-  مدیر کل بهزیستی استان گلستان با بیان این که جامعه به سمت سالخوردگی حرکت می کند گفت: در آینده نزدیک این جمعیت نیاز به خدمات اجتماعی بیشتری دارد و باید از امروز برای آن برنامه ریزی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  به نقل مهر،ابراهیم غفاری، ظهر یکشنبه در همایش بزرگداشت روز جهانی سالمند که در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه سالمندی احادیث و روایات زیادی وجود دارد و آیات ۲۳ و ۲۴ سوره اسراء به تکریم پدر و مادر و سالمند می پردازد.

وی ادامه داد: جامعه شناسان گروه های مختلف سنی را تعریف کرده اند و در راستای حمایت از این هرم های سنی برنامه ریزی ها متفاوت است.

وی تصریح کرد: پیری یک امر درونی و روانی است که ممکن است در سال های متفاوتی بروز کند و تعیین آن سن دشوار است، برخی ۴۰ و گروهی ۷۰ سالگی را سن پیری می دانند.

مدیر کل بهزیستی استان گلستان خاطرنشان کرد: محیط سالمند باید در زمینه های مختلفی از جمله، حمل و نقل (ورود به وسایل حمل و نقل، پیاده شدن و نشستن)، محیط های باز و مکان های عمومی (هوای پاک و خیابان پاک)، مسکن (سرویس بهداشتی، پله و …) مهیا شرایط او باشد.

وی ضمن اشاره به مشارکت اجتماعی سالمند گفت: مشارکت سالمند سبب بالا رفتن روحیه وی می شود لذا ارتباطات و خدمات اجتماعی باید برای سالمندان لحاظ شود.

وی با بیان این که تغییرات سنی نیازهای متفاوتی را ایجاد می کند گفت: در حوزه سالمندان تأمین اجتماعی حرف اول را می زند.

رشد چهار برابری سالمندان در جامعه

مدیر کل بهزیستی استان گلستان اظهار کرد: هنگامی که جمعیت سالخورده بیش از هفت درصد باشند، سالخوردگی جمعیت مطرح می شود که کشور ما نیز به سمت سالخوردگی حرکت می کند.

وی ادامه داد: ۹۰۰ میلیون سالمند در جهان وجود دارد که ۱۲.۳ درصد کل جهان را تشکیل می دهد در سال ۲۰۵۰ این نرخ به ۲۴ درصد خواهد رسید.

غفاری تأکید کرد: در سال ۹۵ جمعیت کشور ۸۰ میلیون نفر بود که نرخ رشد آن ۱.۲۹ است در حالی که رشد نرخ جمعیت سالمندی ۱۲ درصد است بنابراین برنامه ریزی هایی در این زمینه نیاز است.

وی افزود: در سال ۱۳۵۵، تعداد سالمندان یک میلیون و ۸۰۰ هزار سالمند بوده و در سال ۱۳۹۰ به ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسیده که رشد چهار برابری را نشان می دهد.

مدیر کل بهزیستی استان گلستان تأکید کرد: قطعاً در آینده نزدیک این جمعیت نیاز به خدمات اجتماعی بیشتری دارد که باید از امروز برای آن برنامه ریزی شود.

 

گردآوری:گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/ITNANews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز