300x180 - ایران با فرانسه توافق کرده است؟تورکمن نیوز: مشاور وزیر امور خارجه ایران گفت: هنوز درباره هیچ طرح مشخصی با فرانسوی‌ها توافقی صورت نگرفته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ بهزاد صابری در صفحه توئیترش نوشت: «تحلیل‌های ضد و نقیضی در خصوص گفت‌وگوهای ایران و فرانسه در رسانه‌ها منتشر شده است. به زبان ساده: سناریوهای مختلف بین ایران و فرانسه مورد بحث قرار گرفت. ایران خطوط قرمز خود را (برای طرف مقابل) روشن کرد. فعلا درباره طرحی مشخص یا مقداری دقیق توافقی صورت نگرفته است، چرا که فرانسه نیاز به مشورت با دیگران دارد.»

وی در توئیت دیگری افزود: «تا زمانی که گفتگوها به نتیجه برسد، ایران به گام‌های خود در زمینه توقف اجرای بخشی از تعهدات هسته‌ای براساس حقوقش در پاراگراف ۳۶ برجام ادامه خواهد داد. دیپلماسی سازنده و مقاومت قدرتمند، ادامه می‌یابد. خواهیم دید که آینده با خود چه خواهد داشت.»

در ماه‌های اخیر و پس از بیانیه شورای عالی امنیت ملی ایران در خصوص توقف برخی از تعهدات برجامی رایزنی‌های تلفنی بین روسای جمهور ایران و فرانسه صورت گرفته و پیشنهاداتی از سوی فرانسه مطرح شد و در این خصوص گفت‌وگوهایی بین دو طرف صورت گرفته است و آخرین رایزنی در این خصوص در سفر روز دوشنبه (یازدهم شهریور ماه)‌ سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در رأس هیأتی از وزارت نفت و بانک مرکزی به پاریس صورت گرفت که بیش از ۱۰ ساعت به طول انجامید.

البته حسن روحانی رئیس جمهوری ایران امروز اعلام کرد که بعید است در فرصت باقیمانده (۱۴ شهریور ماه و پایان فرصت ۶۰ روزه دوم به طرف‌های باقیمانده در برجام) بتوانیم به توافق نهایی برسیم و ظرف امروز یا فردا جزییات گام سوم اعلام خواهد شد و البته ایران فرصت ۲ ماهه دیگری به طرف مقابل می‌دهد.

در همین خصوص نیز محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که در بنگلادش حضور دارد، در اظهاراتی عنوان کرد: در فاصله دو روز آینده گام سوم را برخواهیم داشت و بعد از آن هم به مذاکره ادامه خواهیم داد. بعد از ۲ ماه طبق رویه خودمان، اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، گام چهارم اتخاذ خواهد شد، باز هم مذاکرات را متوقف نمی‌کنیم و مذاکرات را ادامه خواهیم داد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۸

۱۴ شهریور ۱۳۹۸

کد خبر :

60898

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک