مدیرکل کار خبر داد:

گلستان-ایتنانیوز-   مدیر کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: تا پایان سال بیش از ۱۳ هزار شغل پایدار باید در گلستان ایجاد شود که رسیدن به این هدف، کاری دشوار اما امکان پذیر است.

mazandarani 24a 300x248 - ایجاد 13هزار شغل پایدار تا پایان سال در گلستان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،  سعید مازندرانی روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی اظهار کرد: دولت ایجاد ۱۹ هزار و ۴۰۰ شغل را امسال برای گلستان پیش بینی کرده است که تاکنون حدود ۶ هزار شغل ایجاد شده و تا تحقق کامل هدف مورد نظر راه سختی پیش رو داریم .
وی درصد بیکاری در استان را در پایان تابستان امسال ۱۱٫۹ بیان کرد و در صورت تحقق تمامی مشاغل برنامه ریزی شده، هشت دهم از آمار بیکاری استان کمتر خواهد شد.
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بر لزوم تغییر باور جوانان گلستانی برای حرکت به سمت کارآفرینی و فاصله گرفتن از تفکر کارمندی تاکید کرد و گفت: دولت ظرفیت زیادی برای پذیرش نیرو به عنوان کارمند ندارد و تنها راه رفع مشکل بیکاری، گسترش فرهنگ کارآفرینی و توسعه مشاغل خرد است.
مازندرانی ادامه داد: یکی از برنامه های در دست اقدام، کمک به توسعه و گسترش اشتغال زنان خانه دار است که امسال در اجرای این طرح بیش از ۱۹۰ میلیارد ریال تسهیلات برای گلستان در نظر گرفته شده و هم اکنون در حال توزیع میان متقاضیان واجد شرایط است.
وی گفت: یکی از اشکالات درمسیر اجرای این طرح ، تقاضای زیاد زنان برای مشاغلی مانند خیاطی و تایپ و مانند آن است که با توجه به اشباع کامل بازار، توجیهی برای این طرح ها وجود نداشته و پرداخت وام به این افراد را دشوار می کند.
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گلستان بیان کرد: هم اینک تولیدات مشاغل در حوزه جاجیم بافی ، صنایع دستی ، گیاهان دارویی و مواد غذایی مانند مربا و ترشی مورد نیاز بازار است که فعالیت در این بخش ها مورد حمایت جدی اداره کل تعاون نیز قرار خواهد گرفت.
مازندرانی به آمار بالای بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی گلستان اشاره کرد و گفت: ۱۸٫۵ درصد دانش آموختگان دانشگاهی استان فاقد شغل هستند که حضور در بخش های کارآفرینی و نیز مهارت آموزی، تنها راه کاهش این آمار و ایجاد مشاغل پایدار برای تحصیلکردگان گلستانی است./ایرنا

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۷

۲۴ آبان ۱۳۹۶

کد خبر :

6304

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک