امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۷,۹۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    95838

  • /
  • تاریخ :

    ۱۱ خرداد ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

300x150 - ایجاد «بازار کار برای مهاجرین کاری» در تاجیکستانترکمن نیوز:  رئیس فدراسیون اتحادیه های صنفی مستقل تاجیکستان از ایجاد بازار کار برای مهاجرین کاری در این کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ «ملک‌شاه نعمت زاده» هدف از ایجاد «بازار کار برای مهاجران کارگر» وابسته به فدراسیون اتحادیه‌های صنفی مستقل تاجیکستان را گسترش اجرای اهداف اساسی اتحادیه‌های کارگری، عنوان کرد.

فدراسیون اتحادیه‌های صنفی مستقل تاجیکستان همراه با نهادهای بین سازمانی اتحادیه‌های کارگری با همتایان خود در کشورهای عضو جامعه همسود در زمینه مهاجرت، همکاری می‌کنند.

مقام تاجیک معتقد است که این امر بازار کار تاجیکستان را قادر می‌سازد تا با شرکای خارجی خود برای حمایت از حقوق و منافع مهاجران کارگر و بسیج سازمان یافته آنها همکاری کند.

«یولداش ایش اف» مدیر این بازار کار تازه تاسیس، هدف اصلی ایجاد آن را تضمین اشتغال شهروندان تاجیکستان، به ویژه جوانان، در داخل و خارج این کشور و همچنین حمایت از حقوق کارگری و منافع اجتماعی و اقتصادی مهاجران کارگر، عنوان کرد.

بنابر گزارشات مختلف، بیش از یک میلیون مهاجر کارگر تاجیکستان در روسیه و سایر کشورها مشغول به کار هستند.

بر اساس گزارش بانک مرکزی روسیه، حجم انتقال پول توسط مهاجران کارگر به تاجیکستان در سال ۲۰۲۰ میلادی یک میلیارد و ۷۴۱ میلیون دلار را تشکیل داده که برابر ۲۳ درصد تولید ناخالص داخلی همان سال این کشور، بوده است.

با این حال، مبالغی که توسط مهاجران از روسیه به تاجیکستان ارسال شده، در پی بسته شدن مرزها بر اثر همه‌گیری کرونا ۳۳ درصد کاهش یافته است.

بنابر پیش بینی بانک جهانی، در سال‌های ۲۰۲۱-۲۰۲۲ جاری سرعت رشد اقتصاد جهانی بهبود یافته و در پس زمینه آن انتظار می‌رود که حجم انتقال پول به کشورهای با درآمد کم، که تاجیکستان از جمله آنها است، افزایش می‌یابد.

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز