امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

چرخش زمین 300x249 - اگه زمین دیگه نچرخه چی میشه؟ترکمن نیوز: اگر زمین نچرخد و از حرکت به دور خود باز ایستد چه اتفاقاتی رخ خواهد داد و سرنوشت زمین و ساکنانش چه می شود؟

در یک کلام :خواهیم مرد …

توضیح :زمین و هر چیزی که روی آن وجود دارد، در خط استوا با سرعت 465 متر در ثانیه چرخش دارد. این سرعت به طور تدریجی همزمان که به قطب نزدیک تر می شود، کاهش پیدا می کند و به محض این که زمین از چرخش باز بایستد، همه چیز روی آن به غیر از قسمت قطب به حرکت خودش ادامه می دهد.

معمولاً اتفاقات و پروسه های زیر احتمال رویداد بیشتری خواهند داشت:

اگر نزدیک خط استوا باشیم، جسم و بدن ما در ما فوق سرعت 465 متر بر ثانیه به سمت شرق پرواز می کند. چنانچه در این بخش از سرگرمی نمناک میخوانید، در چنین حالتی فقط اگر نزدیک قطب باشید، زنده خواهید ماند (البته آن هم به مدت چند ثانیه) در نتیجه یک سونامی بسیار عظیم رخ خواهد داد و همه آب ها وارد قطب خواهند شد.

نصف زمین در معرض کامل نور خورشید قرار می گیرد، در نتیجه دما افزایش پیدا می کند و نصف دیگر یخ می زند.

سرعت باد در چنین شرایطی بیشتر از موج حاصل از بمب اتم می باشد. سیاره به یک بار آتش می گیرد، حرکت آهسته آهنی در مرکز زمین هم متوقف می شود. بنابراین جاذبه زمین دیگر وجود نخواهد داشت.

اشعه های رادیواکتیو از خورشید وارد زمین می شوند و هر چیز باقی مانده روی آن را از بین می برند و مهم تر از همه این که وزن شما سه دهم درصد افزایش پیدا می کند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز