امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۳,۴۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

ایزدی 3 300x200 - اگر هر مسئولی در مواجه با انتقاد از خبرنگار شکایت می‌کرد که دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شداخبار مراوه تپه – ترکمن نیوز: گلالک بیگی زاده شهردار مراوه تپه می گوید اگرچنانچه لطیف ایزدی مدیر کانال اولکامیز در خصوص سوالاتش به وی مراجعه کرده و پیش از انتشار متن انتقادی و اتهامی، فضای گفتگوی دو جانبه را به شکل مرسوم را فراهم می کرد، موضوع به شکایت در دادگاه کشیده نمی‌شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  بسیار اتفاق افتاده است که افرادی بابت موضوعی به دادگستری فرا خوانده شده و درجریان جلسه دادگاه به خاطر مسئله غیر مربوط بی قید و شرط به حبس رفته اند. لذا اگر اتفاقی مشابه برای لطیف ایزدی میافتاد آن وقت تمام کاسه ها و کوزها برسرخانم شهردار شکسته شده و چه بسا با بیانیه محکومیت رسمی ازسوی خانه مطبوعات استان گلستان و صنف هنرمندان مواجه می گردید.

به خوبی آگاهی داریم که دولت ها موظفند از نشریات و پایگاه های خبری رسمی فعال براساس قانون حمایت مالی و کاغذی به عمل آورند که البته نحوه عملکرد هر یک از کشورها در اینباره متفاوت می باشد. علیرغم این، به کثرت مشاهده می شود همان نشریاتی که حمایت دولتی را پشت سر خود می بینند به وقت خود با نقد عملکرد رئیس دولت، وزرا، معاونین و استانداران وضعیت بغرنجی را برای مسوولین به وجود می آورند.
هر ازچند شنیده می شود که روزنامه ای معتبر درگوشه ای از دنیا دست به انتقاد از شخص اول دولت زده و وی را با ذکر دلایل متعدد و مستند آماج بسیاری از چراهای خود قرار می‌دهد. بنابراین اگربنا بود هر مسئولی درمواجه با انتقاد دست به واکنش آن هم ازنوع تعقیب قضایی می زد، مطمئنا درجوامع مختلف سنگ روی سنگ بند نمی شد.
پر واضح است که خبرنگاران استانی خدمتگذارانی بی جیره و مواجب بوده و تمام دریافتی شان درطول یکسال کفاف ده مخارج روزشان را هم نمی کند. خبرنگاران استان گلستان اشخاصی هستند که معمولا مقامات عالی رتبه با کمال میل دقایق طولانی درباره رسالت پرخطیرشان سخن گفته و اگر لازم باشد حاضرند درباب کتاب نیز بنگارند؛ اما به این تعاریف چند ده کیلویی درموعد عمل ارزش ریالی تعریف نمی شود.
یک مسوول انتخابی و انتصابی همانگونه در زمان تصدی کرسی ریاست علاقه دارد درفضای رسانه ها دیده شده و در راس اخبار مطبوعات قرار گیرد، می بایست نقد و انتقادات را هم تحمل کرده و به رویکرد مثبت به آن بنگرد. بدین جهت از مسوولین انتظار می رود ضمن بهره گیری از دانش مشاوران فنی، به دیدگاه های مشاوران مجرب رسانه ای نیز توجه نمایند تا در واکنش به نقدها و انتقادات بهترین سیاست ممکنه را اتخاذ نمایند.
بیکی زاده 300x225 - اگر هر مسئولی در مواجه با انتقاد از خبرنگار شکایت می‌کرد که دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شدازسوی دیگر یک طرفه به قاضی رفتن نیز مشکلات را حل نخواهد کرد و انصاف حکم می کند بابت دلخوری شهردارمحترمه به وی حق بدهیم، زیرا اگرنگاهی دقیق به متن دوست و همکارمان لطیف ایزدی بیندازیم درمیابیم که وی می توانست به جای تنظیم متنی تند و ملامت آمیز، ادبیات ملایم تری درپیش گرفته و فرصت پاسخگویی درلحظه را به مخاطبش بدهد.
به عنوان مثال درسوال هفتم از متن همکارمان چنین آمده است: بحث خرید جنجالی دستگاه ماسه ساز که در برخی محافل شنیده می شود آیا بر روال قانونی انجام شده است؟ دستگاه خریداری شده دسته اول است یا دست دوم ؟ قیمت اصلی دستگاه چقدر بوده است؟ مابه التفاوت وجه دریافتی از بانک چه شده است؟ بر اساس برخی منابع موثق در این رابطه گویا فایل صوتی و تصویری هم موجود است.
قدرمسلم یک قاضی دادگاه نیز تنها به شرط دراختیار داشتن مدارک معتبر قادر است با چنین ادبیاتی فرد را مخاطب قرار دهد؛ اما در رخداد اخیر، نه خانم شهردار متهم است و نه اصحاب رسانه درجایگاهی هستند که بتوانند با این ادبیات تند طرف مقابل را به چالش بکشند. مگر درشرایطی خاص که عموم جامعه به تنگ آمده و نسبت به قضیه دل چرکین و مغموم شده باشند.
برخی صاحب نظران معتقدند گلالک بیگی زاده می توانست آرامش پیشه کرده و به مدیر کانال اولکامیز جوابیه بفرستد که این نظر البته مورد تایید است، اما گاهی مسئله زمان نیز مطرح می باشد و امکان دارد انتشار یک مطلب باعث سوء برداشت ازسوی مردم شده و تخریب چهره فرد مسوول را به همراه داشته باشد.
مضافا آنکه به نظر می رسد در ماجرای متن منتشر شده از سوی مدیرکانال اولکامیز و دلخوری شهردار از وی، شیطنت های معدودی از افراد نزدیک به شهرداری درمسئله طرح شکوائیه در دادگاه بی تاثیر نبوده و انگشت شماری از دوستان به جای آنکه از طریق پادرمیانی به غائله خاتمه دهند، بیشتر باعث و بانی اقامه دعوا در دادگستری مراوه تپه بوده اند.
به شهردار مراوه تپه مانند همه شهردار های دیگر باید فرصت داد و مشوق سیاست های مدیریتش بود. هر ازگاه باید با مسوول آن به گفتگو نشست تا مشکلات درفضای بهتری حل و فصل گردند. بی تردید باب انتقاد همیشه گشوده است و اگرفرد مسوولی درهرپست ومقام به فکر سو استفاده ازموقعیت و طفره رفتن از وظایفش باشد می بایست حتما، قطعا و صد درصد به دام انتقاد گرفتار آمده و به فوریت زمینه استیضاحش مهیا گردد. خبرنگاران ممکن است مانند مسوولین و کارمندان ردیف حقوقی نداشته باشند، ولی توانشان به آن حد است که درصورت نیاز بتوانند مدیران و کارمندان خاطی را ازافق عرش به زیر فرش بکشانند. در اکثر جوامع متاسفانه کم نیستند به اصطلاح مدیرانی که از بی خبری جامعه نهایت سواستفاده را کرده وهرازچند ثروت های ملی را به یغما می برند.

خبرنگار: طاهر جانی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز