امروز : پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    84401

  • /
  • تاریخ :

    ۲۵ مهر ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

جمعه 7 300x300 - اگر ارتباط و پیوند زوجین دینی و ایمانی باشد پایدارتر خواهد بودترکمن نیوز: امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: درخصوص حقوق زوجین و جایگاه خانواده در کتاب قرآن به احکام و قوانین شرعی متعددی اشاره شده و تاکید گردیده چنانچه این ارتباط ها و پیوندها دینی و ایمانی باشند پایدارتر و مستحکم‌تر خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  آخوند عبدالکریم جاور در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه با قرائت آیاتی از کلام ا… مجید اظهار کرد: خداوند بر اساس خلقت و طبیعت زوجین و در راستای حفظ حقوق طرفین و خانواده‌ها قوانین، ضوابط و وظایفی تبیین نموده و مسئولیت زن و خانواده را بر عهده مردان قرار داده است و خود ناظر بر اعمال و کردار آنان است.

وی افزود: در دین اسلام مرد و زن هر دو انسانند و از حقوق مساوی برخوردارند ولی از بلحاظ برخی تکالیف دینی، اخلاقی و مجازات‌ها احکام متفاوتی دارند که این امر نیز به لحاظ طبیعت و فطرت متفاوت آنان است.

خطیب جمعه اهل سنت گنبدکاووس با اشاره به اینکه در مکتب اسلام زنان از جایگاه والایی برخوردارند؛ اظهار داشت : شاید برداشت برخی انسان‌ها از برابری حقوق زنان و مردان خلاف دیدگاه اسلامی باشد ولی در ضمیر احکام الهی، حکمت و اسراری نهفته است که ما از آنها نا آگاهیم، زیرا که این احکام را الله ذالجلال تعیین نموده‌اند.

photo ۲۰۲۰ ۱۰ ۱۶ ۱۹ ۰۶ ۰۹ 300x225 - اگر ارتباط و پیوند زوجین دینی و ایمانی باشد پایدارتر خواهد بود

آخوند عبدالکریم جاور تصریح کرد: آنچه که مخالفین اسلام و مروجین برابری حقوق زنان و مردان بیان می‌کنند تزویری است در قالب افزایش نقش اجتماعی زنان در جامعه، در راستای آزادی‌های بیشتر و بهره‌برداری‌های تبلیغاتی، جنسیتی و خلاف طبیعت از زنان.

وی با بیان اینکه سلامت نفس مسئله مهمی است گفت: سعی کنید در آیات و دستورات الهی تعقل و تفکر بیشری نمایید و مسئولانه با عمل به احکام و سنن دینی فرزندانی با اخلاق، با ایمان و صالح تربیت نمایید.

گزارش از: مصطفی صبوحی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز