156465587 300x225 - اکثر راه‌های آسیب دیده از سیل گلستان بازسازی شده استترکمن نیوز: معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور از بازسازی اکثریت راه‌های استان گلستان چه روستایی و فرعی که از سیل سال ۹۸ آسیب دیده بودند خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  رضا اکبری در حاشیه بازدید از محورهای مواصلاتی گلستان در مصاحبه با برنامه تلویزیونی سیمای راهبران اظهار کرد: از زمان سیل سال گذشته تاکنون راهداران به صورت شبانه روزی در راه‌های استان فعالیت می‌کنند به طوری که دو سوم از اعتبار مورد نیاز بازسازی نقاط آسیب دیده از سیل استان را با تلاش شبانه روزی و تجهیزات استانی خود تأمين کردند.
وی با اشاره به اینکه یک سوم دیگر از اعتبار بازسازی سیل به استان اختصاص یافته است، افزود: یکی از اهداف حضور هر مسئول ملی در استان، بازدید و حمایت از طرح‌ها و پروژه‌های در دست اجراست تا علی رغم نارسایی‌ها و کمبودهای موجود، اتفافات خوبی در استان رخ دهد.
اکبری، ارتقای ایمنی راه‌ها را از مهمترین موضوعات کاری وزارت راه و شهرسازی بیان کرد و گفت: با توجه به تحلیل ایمنی تصادفات ۶ ماهه سال جاری و گذشته؛ بخشی از دستور کار جلسه هفته اخیر کمیسیون راه‌های کشور که با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار گلستان برگزار شد به ایمنی راه‌های استان اختصاص یافت و درباره آنها بحث و تبادل نظر شد.
معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، بازدید از محورهای مهم و پرتردد بحث شده در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور همچون محور آق قلا به بندر، محور گنبد به اینچه‌برون و محور علی آباد به گنبدکاووس و تعدادی دیگر از محورهای استان را ازاهداف اين بازديد بیان کرد و اظهار کرد: طبق تبادل نظرها و پشتیبانی‌های لازم با معاون عمرانی استاندار گلستان درباره محورهای بازدید شده، حمایت‌ها و پشتیبانی‌های لازم برای رفع نقاط حادثه خیز و ارتقای وضعیت ایمنی جاده‌ها انجام خواهد شد.
وی، بالابودن تعداد سبقت‌ها را در راه‌های استان موجب افزایش خطای انسانی بیان کرد و گفت: در این شرایط احتمال بروز تصادف زیاد می‌شود و بنابراین یکی از راهکارهای آن افزایش عرضی محورهاست تا احتمال و تعداد سبقت‌ها با یک برنامه ریزی چندساله کاهش یابد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۰۹

۱۱ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

85093

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک