امروز : دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

هفته بیستم 300x187 - اولین مسابقه اسبدوانی بهاره 1401 با رقابت 80 اسب در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس+عکسترکمن نیوز: نخستین مسابقه کورس 1401 و روز اول هفته بیستم مسابقات اسبدوانی بهاره  گنبدکاووس با شرکت ۸۰ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز اول هفته بیستم رقابت‌های کورس بهاره گنبدکاووس روز پنجشنبه (چهارم فروردین ماه 1401)، ۹۸ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۸ رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و ۸۰ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۸ دور  ۱۰۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های نژاد ترکمن (Maiden) (3+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که علی رجال با اسب تایگر فخری زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب سروش مقیمی و صادق ایمری با اسب گونل مهدوی جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

TN 4 2 1 300x187 - اولین مسابقه اسبدوانی بهاره 1401 با رقابت 80 اسب در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس+عکس

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با هم رقابت کردند که بهرام بینایی با اسب بلک وینر و امین محمدی با اسب ان کاستا د لاوو، محمدامین توماج با اسب نیو سامر سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های نژاد دوخون (Maiden) (3ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که امیر مختومی با اسب ورشو، چابکسوار آرمین آق آتابای با اسب پروانا و صادق ایمری با اسب چیمائف به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون (Maiden) (3ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب آل نورا، امین محمدی با اسب هج ماری و بهرام بینایی با اسب احلام مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

TN 5 5 1 300x187 - اولین مسابقه اسبدوانی بهاره 1401 با رقابت 80 اسب در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس+عکس

در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالحلیم قبادی با اسب آلتن سای، یونس اورکلی با اسب آلپای و محمد امین توماج با اسب کوچولوی گمیشان مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور ششم با رقابت اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که موسی محمدی با اسب هامون اول شد، بهرام بینایی با اسب سلطان ۳ و آق اویلی بشگرد با اسب حاجی بهرام به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

TN 5 2 1 300x187 - اولین مسابقه اسبدوانی بهاره 1401 با رقابت 80 اسب در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس+عکس

دور هفتم نیز با رقابت اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 3) (3+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که آق اویلی بشگرد با اسب آرتین اول شد، بنیامین جرجانی با اسب سوکراتیس و محمد خوجم‌لی با اسب ونوم به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

در دور هشتم و آخر نیز اسب‌های نژاد تروبرد (Maiden) (3+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب کوین استوری، امین محمدی با اسب بلاچاو و صادق ایمری با اسب تینک پینک مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

جرجانی چابکسوار برتر 300x187 - اولین مسابقه اسبدوانی بهاره 1401 با رقابت 80 اسب در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس+عکس

چابکسوار برتر:

بنیامین جرجانی با یک قهرمانی و 2 نائب قهرمانی به عنوان چابکسوار برتر امروز معرفی شدند.

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: (7) دنیز رهام، (8) دنیا الهامی، (9) شایلان قره جه (11) جاوید دزپارت

دور دوم: (8) سانتامونیکا

دور سوم: (3) وایت هانتر

دور چهارم: (1) آذپرنس، (3) میلان

دور پنجم: (13) آرین مها (14) آی سونا،

دور ششم: (8) پائولتا، (1) بلک اسپیدی

دور هفتم: (12)بلک لیدی (1) جان بابا، (4) آذاراکس، (10) کارابیگ، (11) بی تاب

دور هشتم: (6) پرفکت آرال

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ سه میلیارد و ۲۵۱ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 8 گانه تعلق گرفت.

فردا جمعه پنجم فروردین ماه 1401 روز دوم از هفته بیستم مسابقات اسبدوانی بهاره در مجموعه بزرگ سوارکاری شمال کشور برگزار می‌شود.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز