1 11 1 300x169 - اولین قطار ایران از طریق خط آهن هرات _ خواف وارد افغانستان شدترکمن نیوز: اولین قطار جمهوری اسلامی ایران از طریق خط آهن «هرات_ خواف» وارد افغانستان شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات گفت: بزودی راه آهن هرات_ خواف با حضور مقامات ارشد دو کشور ایران و افغانستان افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به افتتاح راه‌آهن «هرات – خواف» تا چند روز آینده در هرات گفت: کار افتتاح این خط آهن که سبب دگرگونی های اقتصادی در افغانستان می‌شود نیاز به مطالعات بیشتر و دقیق تر دارد، زمینه ایجاد تأسیسات گمرکی و امور حمل و نقل باید به درستی محیا شود تا این کار در هنگام ورود اولین قطار باری به هرات بدون مشکل صورت گیرد.

وی افزود: قرار است تا با حضور هیئت‌های بلندپایه دو کشور این کار افتتاح شود و اولین محموله باری سیمان از ایران وارد هرات شود.

اما درست یک ماه قبل رئیس اداره فواید عامه هرات در یک نشست خبری اعلام کرده بود که ، کار ریل گذاری این خط آهن در شهرستان غوریان هرات در منطقه روزنک تا ده روز دیگر به پایان خواهد رسید و به بهرده برداری سپرده خواهد شد.

خط آهن هرات – خواف ،۱۳۰ کیلومتر طول دارد ، دوقسمت ان در خاک ایران که ۷۰ کیلومتر طول دارد تکمیل شده؛ و دو قسمت دیگر ان درخاک افغانستان قرار دارد که کار ساخت قطعه سوم ان از نقطه صفری تا به روستای روزنک شهرستان غوریان امتداد دارد.

جیلانی فرهاد از ادامه این خط اهن در قسمت چهارم خبرداد و گفت ، کارساخت قطعه چهارم خط آهن هرات – خاف با همکاری دولت افغانستان و شرکا بین المللی کشور ایتالیا محیا و همزمان با بهره برداری از قطعه سوم خط اهن اغازخواهد شد .

هزینه قطعه چهارم ۶۰ میلیون دلار میباشد و قراراست ۶۰ کیلومتر از روستای روزنک تا شهرک صنعتی ریل‌گزاری شود.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۵۸

۰۷ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

84951

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک