امروز : پنج شنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۷,۳۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    103342

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    21:38 | ۱۲ آبان ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن نیوز: پانزدهمین جشنواره ملی اسب اصیل ترکمن در روستای صوفیان شهرستان کلاله برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  دکتر عبدالجلیل غیادی مدیر عامل شرکت تعاونی تولید و پرورش اسب اصیل ترکمن و پدر اسب ترکمن ایران در شهریور ماه ۱۴۰۰ در راه درمان بیماران کرونایی به بیماری منحوس کرونا مبتلا شده و شهید سلامت شد.

پانزدهمین جشنوراه ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن بدون حضور دکتر عبدالجلیل غیادی در روستای صوفیان برگزار و جای خالی وی در این جشنواره به وفور حس میشد.

در پانزدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن ایران که روز چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰  برگزار شد ۱۵۶ راس اسب از سراسر کشور شرکت کردند و در پایان هر دور از رقابت‌ها به اسب‌های برتر اول تا سوم جوایز نفیس اهدا شد.

در دور اول این جشنواره کره‌های (آیندگان) مادیان شرکت کردند که اسب نگین سام به مالکیت محمود کلاته مقام نخست و اسب گل آی عاشوری به مالکیت آی دن آی عاشوری مقام دوم و اسب گنج قابوس به مالکیت امان مراد منصوری مقام سوم را بدست آوردند.

دور دوم با حضور کره‌های پای مادر نریان برگزار شد که اسب عرشیا زرگر به مالکیت اشکان زرگر توانست مقام اولی و اسب شاهان به مالکیت علیرضا بلوری و اسب آتای به مالکیت حمیدرضا ثقفی توانستند مقام دوم و سوم را بدست آورند.

در دور سوم کره‌های یکساله مادیان در میدان حضور یافتند که اسب نسیم دشت بهشت با مالکیت محمدرضا محمد زاده و اسب افروز سام با مالکیت اشکان زرگر و اسب ماهرخ هاشمی با مالکیت حمید هاشمی مقام‌های اول تا سوم را از آن خود نمودند.

 در دور چهارم کره‌های یک ساله نریان به رقابت پرداختند که اسب بامداد سیاهپوش به مالکیت سنجر سیاهپوش و اسب رکو سیاهپوش به مالکیت سنجر سیاهپوش و اسب آدیمران صوفیان به مالکیت حسین دزقی اول تا سوم شدند.

در دور پنجم کره‌های دو ساله مادیان شرکت کردند که اسب نقشینه سیاه پوش به مالکیت سنجر سیاهپوش مقام اول و ژاندارک سیاه پوش به مالکیت سنجر سیاه پوش مقام دومی و اسب سوفیا آی قائمی به مالکیت تورکمن یورت مقام سومی را به دست آوردند.

دور ششم با رقابت کره‌های دو ساله نریان آغاز شد و اسب آی تکه اییورد به مالکیت بهمن گلدی و اسب دولت‌لی صوفیان به مالکیت حسین دزقی و اسب افشار طوس به مالکیت سنجر سیاهپوش اول تا سوم شدند.

در دور هفتم مادیان‌های ۳ تا ۵ سال به رقابت پرداختند اسب کشمیر سیاه پوش به مالکیت سنجر سیاهپوش مقام اول و اسب گیلدا مهربان به مالکیت الهام عربشاهی و اسب سلدا آی قائمی به مالکیت آدل هورس لند مقام‌های دوم و سوم را کسب نمودند.

در دور هشتم نریان‌های ۳ تا ۵ سال در میدان حضور یافتند که درقوش دزقی به مالکیت حسین دزقی مقام اول و اسب یل یالی به مالکیت تولید و پرورش اسب ترکمنصحرا مقام دوم و اسب آذر سمند حیات سبز به مالکیت احمد احمدی مقام سوم را کسب نموند.

در دور نهم سیلمی‌ها حضور یافتند که اسب قول پولاد به مالکیت باشگاه امین و اسب شبدیز به مالکیت محمد رضا محمد زاده و اسب خان بولگ به مالکیت باشگاه آراسپ اول تا سوم شدند.

در دور آخر (دهم) مادیان‌های ۶ سال به بالا به میدان آمدند و اسب شمیم ناز به مالکیت محمد رضا محمدزاده مقام نخست و اسب الماس نادر به مالکیت حمیدرضا ثقفی و اسب ماتینا به مالکیت تورکمن یورت مقام دوم و سوم را از آن خود نمودند.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد رقابت سالم بین اسبداران و تشویق به نگهداری اسب در راستای حفظ و احیای نژاد اسب اصیل ترکمن و ایجاد اشتغال زایی پایدار و تسعه توریسم وگردشگری توسعه فرهنگ و اقتصاد روستا می‌باشد.

در پایان مسابقه از مارال غیادی دختر دکتر عبدالجلیل غیادی به یادمان بنیانگزار این مسابقات و پدر اسب ترکمن با اهدای لوح و هدایا تجلیل شد.

گزارش از: آرزو بسیا

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز