امروز : یکشنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: تکمیل طرح های نیمه تمام بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی اولویت نخست مدیران این استان است.

moavenostandari 26b 300x225 - اولویت مدیران گلستان تکمیل طرح های نیمه تمام بالای 70 درصد است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  میرمحمد غراوی روز پنجشنبه درجلسه شورای اداری گنبدکاووس بدون اشاره به تعداد طرح های نیمه تمام گلستان، خاطرنشان کرد: تا زمانی که طرح های نیمه تمام این استان تکمیل نشود، هیچ طرح جدیدی شروع نمی شود.
وی با تاکید برضرورت پرهیز مدیران از دوباره کاری و یا استفاده از شیوه های آزمون و خطا در اجرای طرح ها، گفت: برای تحقق این مهم باید در جانمایی طرح ها دقت شود و طرح هایی که نیاز مردم را مرتفع می کند، در اولویت کار قرار گیرد.
غراوی با ابراز گله مندی از اجرای برخی طرح ها از جمله طرح های آموزشی و فرهنگی در خارج از محدوده شهرها، اضافه کرد: برای این گونه طرح ها، علاوه بر هزینه اجرای طرح، باید هزینه های جداگانه ای را نیز برای ایجاد زیرساخت ها صرف کرد که با توجه به منابع محدود مالی کشور، غیرقابل توجیه است.
وی با اشاره به برخی ظرفیت های بودجه سال 97، تصریح کرد: دراین بودجه دو ظرفیت شامل ماده 27 (واگذاری طرح های دولتی نیمه تمام به بخش خصوصی) و ماده 34 (مستندسازی اراضی دولتی) پیش بینی شده که مدیران باید به آن توجه و عمل نمایند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان ارتباط بیشتر مدیران با نمایندگان مجلس برای استفاده از ظرفیت های ملی و وزارت خانه ها در تکمیل طرح های نیمه تمام و ارتقای شاخص های توسعه هر شهرستان متناسب با شاخص های توسعه استان و کشور را از دیگر رویکردهای توسعه ای استان برشمرد و بر تحقق آن ازسوی مدیران تاکید کرد.
غراوی، نداشتن سند کشوری آمایش سرزمین را یکی از نقاط ضعف درتحقق توسعه متوازن کشور و استان ها دانست و گفت: قرار است این سند در برنامه ششم توسعه کشور و براساس اسناد آمایش سرزمینی یا توسعه ای که هر استان و یا هر دستگاه اجرایی تهیه کردند، تدوین شود.
وی افزود: با تدوین این سند کشوری آمایش سرزمین، می توان به توسعه علمی کشور و استان ها براساس ظرفیت ها و توانمندی ها اقدام کرد، اگرچه تا زمان تدوین این سند، هر استان و شهرستان باید متناسب با ظرفیت های موجود برای ارتقای شاخص های توسعه اقدام نمایند.
غراوی، کشاورزی و گردشگری را دو محور اصلی توسعه گلستان دانست و اضافه کرد: برای رسیدن به توسعه پایدار و ایجاد اشتغال در این دو بخش و نیز افزایش سرانه تولید ناخالص داخلی، بایستی از تولیدکنندگان و بخش خصوصی حمایت شود.
وی با اشاره به پیش بینی بسته های حمایتی دولت (پرداخت تسهیلات) به تولیدکنندگان و بخش خصوصی، تصریح کرد: مدیران باید ظرفیت های لازم برای استفاده از این بسته های را فراهم نمایند و از دادن تسهیلات به افراد خاص یا نور چشمی ها بشدت پرهیز نمایند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان بر لزوم فرهنگ سازی برای مصرف بهینه درهمه بخش ها توسط تاکید کرد و گفت: منابع کشور محدود است و اگر فرهنگ مصرف اصلاح نشود، برای آیندگان چیزی باقی نخواهد ماند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز دراین جلسه با اشاره به ظرفیت های این شهرستان درحوزه کشت گلخانه ای، گفت: باسرمایه گذاری های درحال انجام در این حوزه، گنبدکاووس به شهر محوری در تولید محصولات گلخانه ای کشور تبدیل می شود.
عبدالقدیر کریمی از برگزاری دو رخداد بزرگ در گنبدکاووس در ماه اسفند خبر داد و افزود: یادواره شهدای اهل سنت شمال کشور در سوم اسفند و برگزاری پیاده روی بزرگ خانوادگی در 11 اسفند در این شهرستان برگزار می شود.
وی همچنین از مدیران دستگاه های اجرایی و خدماتی گنبدکاووس خواست در ارائه خدمات درایام پایانی سال، استفاده از ظرفیت بانوان و جوانان در ادارات و نهادها و پیگیری طرح های اشتغالزا در مناطق روستایی این شهرستان تلاش بیشتری داشته باشند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز