امروز : جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    56940

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:35 | ۱۶ تیر ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

چی ستاد تنظیم بازار 300x200 - اولویت ستاد تنظیم بازار نظارت دقیق و مستمر بازار و توزیع اقلام توسط اصناف استتورکمن نیوز:  فرماندار شهرستان ترکمن تاکید کرد: رصد دقیق بازار و ارائه راهکار جدی برای کاهش قیمت ها در اولویت فعالیت اعضای ستاد تنظیم بازار شهرستان باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛الیاس هیوه چی در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان اظهار کرد: سال 98 با توجه به محدودیت ها و تحریم های ظالمانه و جنگ اقتصادی تمام عیاری که امریکا بر کشور ما تحمیل کرده، در داخل نیز برخی افراد دنبال سودجویی های خود هستند لذا اینجاست که ستاد تنظیم بازار شهرستان ها نباید اجازه دهند و بایستی بازار را رصد کنند و جلوی این سودجویی ها را بگیرند.
وی افزود: بخشنامه ها در راستای کنترل و شفاف سازی قیمت هاست تا مردم با قیمت های متعادل کالای خود را خریداری کنند و اعضای ستاد، با توجه به این که امسال سال سختی است و ممکن است سودجویی هایی صورت گیرد، در کنترل و نظارت هم در حوزه روستاها و هم در حوزه شهر دقت کنند.
هیوه چی اظهار کرد: در دو سه ماهه گذشته قیمت کالاها دستخوش تغییرات زیادی نبود اما در تیر ماه شاهد افزایش هایی هستیم که این ها پیش آگاهی هستند  و بایستی مراقب باشیم.
وی در خصوص افزایش برخی کالاها مثل سیمان افزایش قیمت با هماهنگی دولت صورت گرفته است لذا باید کنترل کنیم در بازار، بیش از مقدار مصوب، قیمت ها را افزایش ندهند.
فرماندار ترکمن در خصوص توزیع لاستیک اظهار کرد: بازار لاستیک تا حدی متعادل است و در توزیع آن اشکالاتی که وجود داشت به نوعی رفع شد، اما نکته مهم این است که شهرستان ما بیشترین آمار کامیون ها را دارد لذا سهم لاستیک نیز بایستی بیشتر باشد و این موضوع باید دنبال شود.
وی تاکید کرد: در ستاد تنظیم بازار شهرستان رصدها مهم و حساس است و هر مسئله ای در سال جاری با دقت و حساسیت کنترل شود چرا که  از هر منفذی ممکن است آسیب ببینیم.
فرماندار در خصوص عدم تحویل بخشی از گندم توسط کشاورزان تصریح کرد:  برخی کشاورزان حدود 1 و نیم تن را  به عنوان بذری خود نگه می دارند  و دلیل دوم نیز انتظار گران شدن قیمت گندم است که باعث شده برخی از کشاورزان مازاد تولید خود را تحویل مراکز خرید دولتی ندهند.
وی افزود: در این خصوص اگر خروج گندم را از استان ممنوع کنیم معاملات در داخل استان صورت می گیرد و اگر خریدار و دلال گندم ها را نتوانند از استان خارج کنند، این معاملات فروکش و در آینده نزدیک کشاورزان مازاد تولید خود را نیز تحویل خواهند داد.
رئیس ستاد تنظیم بازار شهرستان در پایان ضمن رصد فعال تر همه عرصه ها در بازار، تاکید کرد: در ستاد هر گونه افزایش قیمت ها باید علت یابی شود  و دنبال راهکارهایی برای کاهش و کنترل قیمت ها باشیم.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز