امروز : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    27965

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    14:30 | ۲۵ تیر ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

Shora Edari 26T 300x174 - اولویت تکمیل طرح های نیمه تمام / هیچ طرح عمرانی جدیدی نیز کلنگ زنی نخواهد شدمراوه تپه– ترکمن نیوز- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: باتوجه به شرایط بودجه ای کشور، استاندار گلستان تکمیل طرح های دارای بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی این استان را به مدیران اجرایی توصیه کرده و در کنار آن هیچ طرح عمرانی جدیدی نیز کلنگ زنی نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، میرمحمد غراوی همچنین از پیش بینی 6 هزار و 90 میلیارد ریال بودجه عمرانی برای این استان در سالجاری خبر داد و گفت: این مبلغ در مقایسه با سال قبل 11،3 درصد کاهش یافته است.
میرمحمد غراوی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان مرزی مراوه تپه در منتهی الیه شرق گلستان افزود: اولویت نخست هزینه کرد این بودجه، تکمیل طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بیش از 70 درصد است.
وی علت کاهش بودجه عمرانی امسال این استان و دیگر استان های کشور را رشد منفی بودجه عمومی دولت اعلام کرد و گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون این نخستین بار است که بودجه عمومی دولت رشد منفی پیدا می کند.
میرمحمد غراوی اضافه کرد: باتوجه به شرایط بودجه ای کشور، استاندار گلستان تکمیل طرح های دارای بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی این استان را به مدیران اجرایی توصیه کرده و در کنار آن هیچ طرح عمرانی جدیدی نیز کلنگ زنی نخواهد شد.
وی تصریح کرد: متاسفانه در سال های گذشته پروزه های زیادی درسطح استان گلستان گلنک زنی شده که عملیات اجرایی بیشتر آنان با پیشرفت پنج تا 50 درصد متوقف شده بود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان ادامه داد: بهترین تصمیم برای این استان، تعیین تکلیف طرح های نیمه تمام است تا علاوه بر کاستن از مشکلات، رضایت مردم نیز حاصل شود.
میرمحمد غراوای با تاکید برضرورت توجه جدی مدیران اجرایی گلستان در اولویت قرار دادن طرح های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بیش از 70 درصد درسال جاری، گفت: برای جبران کاهش بودجه، مدیران کل استان و مدیران شهرستان می توانند با کمک نمایندگان مجلس از ظرفیت منابع ملی که در اختیار وزارتخانه ها است، استفاده نمایند.
وی از کمک یک هزارو 430 میلیارد ریالی بودجه دولتی (وزارت کشور) به شهرداری های این استان درسال گذشته خبر داد و افزود: امسال این کمک ها باتوجه به افزایش شهرداری های گلستان از 30 به 33 شهرداری، به حدود یک هزار و 700 میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.
غراوای از شهرداری ها و دهیاری های گلستان نیز خواست تا از مشارکت های مردمی و نیز با ایجاد منابع درآمدی پایدار برای توسعه و عمران شهرها و روستاها استفاده کرده و از جذب نیروی انسانی جدید بشدت پرهیز نمایند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور ناشی از تحریم های آمریکا، گفت: برای گذر از این شرایط سخت، تنها راه همدلی و هماهنگی بین مسئولان و مردم و متکی بودن به ظرفیت های داخلی است.
وی همچنین با اشاره به مشکلات کمبود منابع برق و آب کشور بر لزوم مدیریت مصرف توسط ادارات، نهادها و مردم تاکید و از کشت بی رویه شالی با استفاده از آب های زیرزمینی در گلستان انتقاد کرد و آن را ظلم به نسل آینده دانست.
فرماندار مراوه تپه نیز در این جلسه با قدردانی از تخصیص اعتبارات مناسب درسال های اخیر به این شهرستان مرزی، گفت: با توجه به اینکه 85 درصد بافت مراوه تپه روستایی است، مدیران برای رفع مشکلات این مناطق بویژه کمبود منابع آبی باید توجه ویژه ای داشته باشند.
اسماعیل تاجی افزود: با این حال طرح های بزرگ عمرانی نیز در مراوه تپه درحال اجرا است که سد مختومقلی، بیمارستان مراوه تپه، طرح انتقال آب ‘آق تقه’ جدید و جاده قازانقایه به جرگلان استان خراسان شمالی از جمله این طرح ها است.
وی، اجرای طرح های آبخیزداری درحوزه اترک برای پیشگیری از سیلاب های فصلی، ذخیره نزولات و آب های مرزی در مراوه تپه را برای شرب دام ها ضروری دانست و برلزوم تخصیص اعتبارات لازم برای انجام مطالعات و اجرای این طرح تاکید کرد.
دراین جلسه علاوه بر ائمه جمعه و مدیران شهرستان مرزی مراوه تپه برخی مدیران کل حوزه استانداری گلستان نیز حضور داشتند که برخی از آنان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.
شهرستان مرزی مراوه تپه افزون بر 60 هزار نفر جمعیت دارد و در منتهی الیه شرق استان گلستان واقع است.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

منبع: irna.ir/golestan

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز