امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۹,۸۷۰

ریال

|

دمای هوای شهر

رئیس سازمان تعاون روستایی استان ؛

اولویت تامین میوه شب عید، خرید از باغداران بومی است

اقتصادی-تورکمن‌نیوز- رئیس سازمان تعاون روستایی استان گلستان گفت: یکی از وظایف این سازمان تامین میوه شب عید مردم است و رویکرد ما برای تامین و تنظیم بازار میوه خرید از باغداران بومی است.

aks khabar 300x173 - اولویت تامین میوه شب عید، خرید از باغداران بومی است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن​های ایران، حکیم گلدی‌زاده در دیدار با اعضای هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان گلستان اظهار داشت: مراکز عرضه میوه شب عید با هدف تامین مایحتاج مردم ایجاد می‌شود و عرضه میوه به غیر مصرف کننده مجاز نیست و در صورت مازاد بودن کالا، با هماهنگی کمیته تنظیم بازار تعیین تکلیف خواهد شد.
وی؛ با اشاره به ظرفیت و توانمندی انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: در سال گذشته کمترین ضایعات را داشتیم و نظارت به گونه‌ای بود که میوه فقط به مصرف کننده عرضه شد.
گلدی‌زاده، حضور انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در کنار سازمان تعاون روستایی را یک ضرورت عنوان کرد و افزود: نمایندگان انجمن در بحث نظارت بر توزیع و فروش نقش مهمی دارند.
وی، همچنین به عدم پرداخت یارانه خرید تضمینی گندم و جو هم اشاره کرد و گفت: تاکنون تمامی مطالبات اتحادیه و شرکت‌های عامل پرداخت نشده است که همکاری و تعامل بیشتر مسولان و متولیان را می‌طلبد.
رئیس سازمان تعاون روستایی استان گلستان به کسری و افت وزن محصولات هم اشاره کرد و گفت: در زمان تحویل گندم و جو وزن محصولات به دلیل مرطوب بودن بالاست، اما با گذشت زمان اندکی و با خشک شدن محصولات وزن آنان بطور محسوس کاهش می یابد که باید در این خصوص مکانیزم جدید و مناسبی تعریف شود.
همچنین در این جلسه رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان گلستان نیز، با تقدیر از تلاش سازمان تعاون روستایی استان برای تامین میوه شب عید همشهریان گفت: در سال گذشته کیفیت محصولات خوب بود، اما انتخاب مکان‌های عرضه توزیع میوه شب عید مناسب نبوده است.
مهدی عرب محبی افزود: در سال گذشته انجمن با اجرای طرح نظارتی و بکارگیری ناظران افتخاری و همکاری مشترک با اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت از تمامی واحدهای عرضه کننده میوه بازدید کرد.
وی، گفت: انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان در سالجاری نیز با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان تعاون روستایی در طرح توزیع میوه شب عید در راستای احقاق حقوق مصرف کنندگان اقدام خواهد کرد.

انتشاردهنده: یاشار نیازی

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز