امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۲,۵۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    94326

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    9:37 | ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن نیوز: ازبکستان طی ۴ سال گذشته، تحت رهبری رئیس جمهور شوکت میرضیایف اصلاحاتی را با هدف آزادسازی و نوسازی اقتصاد ملی، تضمین توسعه پایدار و ادغام مداوم آن در روابط اقتصادی جهان انجام داده است. بهبود رقابت پذیری محصولات تولیدی و پتانسیل صادراتی کشور به عنوان مهمترین اولویت ها در این مسیر مشخص شده است.

طبق اطلاعات رسمی، در پایان سال ۲۰۱۹، گردش مالی تجارت خارجی ازبکستان به ۴۲٫۲ میلیارد دلار آمریکا رسیده است. با این حال، در میان بحران بیماری همه گیر در سال ۲۰۲۰، این رقم با ۱۳٫۱ درصد کاهش (در مقایسه با سال ۲۰۱۹) – به ۳۶ میلیارد دلار رسیده است. در عین حال، طبق پیش بینی های ADB ، در سال ۲۰۲۱ رشد تولید ناخالص داخلی ۵٫۸ درصد خواهد بود، زیرا اصلاحات باعث افزایش رشد در کشاورزی، صنعت و خدمات خواهد شد.

تجاری ازبکستان 1 - اولویت‌های اصلی ازبکستان برای توسعه جامع کریدورهای حمل و نقل در آسیای مرکزی

اقداماتی که در ازبکستان برای نوسازی اقتصاد و حمایت همه جانبه و رشد پایدار صادرات انجام می شود، مستلزم تدوین اقدامات ایجاد شرایط مطلوب برای تنوع بیشتر مسیرهای تجارت خارجی و تشکیل کریدورهای ترانزیتی که محصولات صادراتی کشور را به بازارهای بین المللی ارائه می دهند، می باشند.

به گفته کارشناسان شرکت بین المللی Boston Consulting Group ، ازبکستان یک کشور استراتژیک در آسیای مرکزی است که زیرساخت های حمل و نقل پیشرفته ای دارد. به نظر آنها، در ده سال آینده، ظرفیت سرمایه گذاری ازبکستان به ۶۵ میلیارد دلار خواهد رسید که از این میزان حداکثر ۲۰ میلیارد دلار برای صنایع بدون منابع هزینه خواهد شد.

در سال ۲۰۲۰، حجم حمل و نقل بین المللی کالاهای جمهوری ازبکستان به ۴۷٫۱ میلیون تن رسیده است که از این میزان: صادرات – ۱۳٫۳ میلیون تن (+۱۷٫۲٪) ، واردات – ۲۴٫۷ میلیون تن (۱ ، ۳٪+) ، ترانزیت – ۹٫۱ میلیون تن (+ ۱۵٫۳٪) می باشد.

به منظور افزایش پتانسیل حمل و نقل و لجستیک کشور ، چارچوب نهادی و چارچوب نظارتی این صنعت در حال تقویت است. بویژه ، در تاریخ ۱ فوریه ۲۰۱۹ با حکم رئیس جمهور ازبکستان، وزارت حمل و نقل ایجاد گردید که به عنوان یک نهاد دولتی برای توسعه و اجرای سیاست دولت در توسعه جاده ها، راه آهن، حمل و نقل هوایی، حمل و نقل آبی، مترو و امکانات جاده ای، عمل می کند.

به عنوان بخشی از اجرای برنامه جامع ” بهبود زیرساخت های حمل و نقل و متنوع سازی مسیرهای تجارت خارجی و حمل و نقل کالا برای ۲۰۱۸ الی۲۰۲۲″ کار سیستماتیک برای توسعه کریدورهای جدید حمل و نقل و ترانزیت در حال انجام است و شبکه ای از مراکز تدارکاتی ناوگان وسایل نقلیه و هواپیماها را برای حمل و نقل موثر کالا در ازبکستان و کشورهای همسایه ایجاد می کند. بعلاوه، “استراتژی توسعه سیستم حمل و نقل جمهوری ازبکستان تا سال ۲۰۳۵″ در حال حاضر در حال تدوین است که شرایط را برای رشد حجم و کیفیت حمل و نقل مسافر و بار ، بهبود مدیریت بخش حمل و نقل و همچنین معرفی رویکردهای اساسی جدید برای آموزش پیشرفته کارگران در سیستم حمل و نقل را ایجاد می کند.

فرمان رئیس جمهور ازبکستان به شماره UP-5647  از اول فوریه سال ۲۰۱۹ در مورد ” اقدامات بهبود اساسی سیستم مدیریت عمومی در زمینه حمل و نقل” موجب تدوین پیش نویس قانون ” حمل و نقل” جمهوری ازبکستان و استفاده از سیستم های حمل و نقل و لوجستیک کارآمد گردید.

همچنین لازم به ذکر است که لازم الاجرا شدن آن از آوریل سال جاری در ازبکستان، منجر به اهمیت ویژه اتحادیه اروپا برای توسعه پایدار و مدیریت خوب (GSP +) گردید و ازبکستان به عنوان یک کشور ذی نفع پذیرفته شد. این موضوع، فرصت های بیشتری را برای افزایش تجارت بین اتحادیه اروپا و ازبکستان فراهم می کند، زیرا تعرفه های تعدادی از کالاهای صادراتی مهم مانند منسوجات ، پوشاک و محصولات پلاستیکی حذف خواهد شد. بعلاوه، در چارچوب GSP + ، ازبکستان می تواند بیش از ۶٫۲ هزار کالا بدون عوارض وارد کند. این یک انگیزه قدرتمند برای جذب سرمایه گذاران، در درجه اول از کشورهای اتحادیه اروپا برای اجرای پروژه های امیدوار کننده در ازبکستان و همچنین ایجاد تنوع و توسعه سریع تجارت و روابط اقتصادی ازبکستان و کشورهای اتحادیه اروپا خواهد بود.

تجاری ازبکستان 3 - اولویت‌های اصلی ازبکستان برای توسعه جامع کریدورهای حمل و نقل در آسیای مرکزی

در این شرایط، توسعه کریدورهای حمل و نقل آسیای مرکزی که قابلیت اتصال مسیرهای حمل و نقل عبوری از مسیرهای شمال-جنوب و غرب-شرق را دارند، از اهمیت ویژه ای برخوردار اند.

با این حال، هنوز در این منطقه عواملی وجود دارد که بر توسعه ارتباطات حمل و نقل تأثیر منفی می گذارند. به گفته کارشناسان شرکت بین المللی Boston Consulting Group ، علی رغم این واقعیت که آسیای مرکزی منطقه ای با پتانسیل ترانزیت زیاد در سیستم حمل و نقل جهانی است ، اما مشکلات مشاهده شده در تعامل کشورهای منطقه در استفاده از ارتباطات موجود ، مانع استفاده موثر از این فرصت ها است. بیشتر مشکلات، ناشی از فقدان یک استراتژی مشترک در بین کشورهای منطقه است. بعلاوه، مشکلاتی مانند انزوای حمل و نقل منطقه، مسیرهای حمل و نقل غیر متنوع و همچنین اوضاع ناپایدار در افغانستان نیز مهم است.

کارشناسان بانک جهانی خاطرنشان می کنند که کشورهای آسیای مرکزی هنوز به ظرفیت عظیم تجارت داخلی و خارجی پی نبرده اند. این امر مستلزم یک رویکرد یکپارچه بین کشورهای منطقه برای بهبود ارتباطات حمل و نقل در منطقه است که موجب افزایش ۱۵ درصدی تولید ناخالص داخلی کشورهای منطقه می گردد.

در عین حال، به گفته کارشناسان با وجود عدم دسترسی مستقیم کشورهای منطقه به بنادر دریایی ، بیش از ۹۰٪ از حمل و نقل کالا در تجارت بین قاره ای آسیا و اروپا از طریق دریا انجام می شود که هزینه اضافی را برای قیمت اولیه کالاهای صادراتی و وارداتی تحمیل می کند.

به گفته دبیرکل سازمان ملل ، محصولات کشورهای دور از دریا عملاً در بازارهای تجارت بین المللی حضور ندارند.  این کشورها کمتر از ۱٪ از صادرات جهان را تشکیل می دهند. براساس UNCTAD ، برای کشورهای آسیای مرکزی ، هزینه حمل و نقل در بسیاری از موارد به ۶۰٪ ارزش کالاهای وارداتی می رسد.

طبق برآورد موسسه آسیای مرکزی و قفقاز در دانشگاه جی هاپکینز، رکود حمل و نقل به طور جدی مانع رشد اقتصادی کشورهای آسیای مرکزی می شود. این امر موجب عقب افتادگی ۲۰ درصدی از کشورهای دریایی می گردد. در عین حال، حجم تولید ناخالص داخلی از نظر برابری قدرت خرید به ۵۷ درصد کاهش می یابد. خسارات اصلی که ازبکستان متحمل شده این است که باید برای ورود به بازارهای جهانی باید بر قلمرو دو کشور غلبه کند.

در عین حال، سالانه بیش از ۲۳ میلیون کانتینر به چین ، آسیای جنوب شرقی و اروپا منتقل می شود. با این حال، تنها ۱٪ آنها از طریق راه آهن و ۹۹٪ از طریق دریا حمل می شوند.

همه این موارد مستلزم تلفیق تلاش ها با مشارکت کشورهای منطقه و سازمانهای بین المللی است. تأکید بر این نکته مهم است که ضمانت توسعه پایدار و شکوفایی در آسیای مرکزی، آرزوی همکاری و مسئولیت همه کشورهای منطقه برای آینده مشترک است. تأیید عملی این موضوع، گام های سیاسی و دیپلماتیک مشخصی است که ازبکستان طی ۴ سال گذشته در زمینه های اصلی همکاری و در درجه اول در زمینه حمل و نقل و ارتباطات برداشته است.

امروزه در آسیای مرکزی، تقویت همکاری در بخش حمل و نقل به عنوان ابزاری مهم برای توسعه روابط اجتماعی و اقتصادی، به جابجایی آزاد کالا و خدمات و همچنین بهبود شرایط و کیفیت زندگی مردم کمک می کند.

در حال حاضر، پروژه های حمل و نقل که عامل رونق اقتصادی کل منطقه هستند، در یک فضای قابل اعتماد و دوستانه با موفقیت در حال اجرا هستند.

همانطور که می دانید، رئیس جمهور ازبکستان شوکت میرضیایف اولویت های اصلی ازبکستان برای توسعه کریدورهای حمل و نقل در آسیای مرکزی را مشخص نمود: اولاً، اجرای پروژه های حمل و نقل و ارتباطات که امکان اتصال آسیای مرکزی با بزرگترین بنادر دریایی و بازارهای جهانی را فراهم می کند. دوماً، احداث کریدور حمل و نقل افغانستان با دسترسی به آسیای جنوبی و همچنین ساخت خط راه آهن چین – قرقیزستان – ازبکستان. سوماً، توسعه بیشتر پتانسیل حمل و نقل و افزایش میزان تاثیر حمل و نقل در اقتصاد ملی.

امروزه، ازبکستان موفق شده اقدامات عملی را برای دستیابی به توافق با کشورهای همسایه در زمینه اجرای پروژه های جدید زیربنایی انجام دهد. بویژه در سال های اخیر، ارتباطات جاده ای، هوایی و ریلی با افغانستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ترکمنستان همواره در حال توسعه است. ازبکستان و تاجیکستان حمل ونقل هوایی را از سر گرفتند و راه آهن گالابا-آموزانگ-خوشادی را بازسازی کردند. بهره برداری از هشت ایستگاه جاده ای و یک ایستگاه راه آهن احیا شده است. راه اندازی بخش بازسازی شده خط بین المللی راه آهن ازبکستان و تاجیکستان آموزانگ-خوشادی می تواند نقش مهمی در توسعه ترانزیت داشته باشد و همچنین فرصت های بیشتری برای ورود تاجیکستان به ترکمنستان و افغانستان فراهم کند.

ازبکستان و ترکمنستان پل های ریلی و جاده ای ترکمن آباد – فاراب را ساخته اند که از کریدورهای مهم مسیر حمل و نقل و ترانزیت ازبکستان – ترکمنستان – ایران – عمان هستند. این کریدور حمل و نقل، به دلیل پیوستن قزاقستان و هند گسترش یافته و به کشورهای منطقه امکان دسترسی به اقیانوس هند را داده است. این کریدور برای اتصال آسیای مرکزی و بنادر ایران در خلیج فارس و عمان طراحی شده است.

همچنین، ازبکستان و قزاقستان مسیرهای اتوبوسرانی و راه آهن سریع السیر را راه اندازی کرده اند.

اجرای وظایف اولویت بندی شده در اسناد استراتژیک در آینده کمک قابل توجهی به بهبود چارچوب نظارتی برای همکاری در زمینه حمل و نقل، افزایش کارآیی پتانسیل ترانزیت کشورهای عضو CIS ، توسعه کریدورهای حمل و نقل بین المللی در کشورهای مستقل مشترک المنافع CIS) (، افزایش کارآیی سیاست تعرفه توافق شده در زمینه حمل و نقل ریلی بین المللی و اجرای یک سیاست هماهنگ در زمینه امنیت حمل و نقل و همچنین حل مسائل مشکل ساز در این زمینه می نماید.

ابتکارات مهم ازبکستان نیز در چارچوب سازمان همکاری شانگهای (SCO) مطرح شده است. ازبکستان، سازمان همکاری شانگهای (SCO) را به عنوان بستری امیدوار کننده برای ایجاد همکاری در زمینه حمل و نقل و لوجستیک می داند. پیش از این، بیش از ۱۳ میلیون کیلومتر بزرگراه (حدود ۲۰٪ از کل بزرگراه های جهان) و حدود ۲۵۰ هزار کیلومتر راه آهن در منطقه کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای SCO احداث شده است که به توسعه اتصال حمل و نقل منطقه کمک می کند.

این واقعیت که چین در سال ۲۰۱۹ کالاهایی به ارزش بیش از ۲ تریلیون وارد کرده است، پتانسیل عظیم حمل و نقل آسیای مرکزی را نشان می دهد. فقط از کشورهای عضو SCO  ۱۰۰ میلیارد دلار. در عین حال، رئیس جمهور چین شی جین پینگ می گوید که چین ۱۵ سال دیگر ۳۰ تریلیون دلار وارد خواهد کرد. لازم به ذکر است که مسافت حمل کالا از چین به اروپا از طریق آسیای مرکزی ۲ برابر کمتر از طریق دریا و ۲٫۵ برابر کوتاه تر از کریدور حمل و نقل از طریق روسیه است.

تجاری ازبکستان 2 - اولویت‌های اصلی ازبکستان برای توسعه جامع کریدورهای حمل و نقل در آسیای مرکزی

لازم به ذکر است که امروز ۶۱ راه آهن در مسیر اروپا – چین و ۸۴ مسیر از چین به اروپا وجود دارد. بیش از ۸۵ درصد کانتینرهای ترانزیتی از قزاقستان عبور می کنند، در حالی که حجم ترافیک از طریق روسیه و مغولستان در حال کاهش است. یکی دیگر از مسیرهای رو به رشد ترانزیت از چین از طریق ساریاگاش قزاقستان به کشورهای آسیای مرکزی و افغانستان است. در زمینه همه گیری ویروس کرونا، در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۰، محموله های کانتینر در مسیر چین-اروپا به ۳۸۸ هزار واحد رسید (در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۹، ۶۱ درصد افزایش داشت).

برای گسترش تجارت متقابل سودمند بین کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای (SCO)، ایجاد زیرساختهای جدید حمل و نقل و لوجستیک موجود به نام منافع مشترک SCO ، رئیس جمهور ازبکستان شوکت میرضیایف، در سخنرانی های خود در جلسات شورای سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای، تعدادی طرح ابتکاری را با هدف تلفیق تلاش های اعضای سازمان همکاری شانگهای در بخش حمل و نقل مطرح نمود.

در جلسه شورای سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای (چینگدائو ، چین ، تاریخ ۱۰ ژوئن ۲۰۱۸) ، پیشنهاد شد که امکان ایجاد یک انجمن حمل و نقل و لوجستیک بین المللی سازمان همکاری شانگهای مورد بررسی قرار گیرد. بعلاوه ، بیانیه شورای سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در (۱۰ ژوئن ۲۰۱۸) از برگزاری اولین نشست رؤسای راه آهن کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در ازبکستان حمایت کرد. در جلسه شورای سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در بیشکک (ژوئن سال ۲۰۱۹) ، رئیس جمهور ازبکستان پیشنهاد توسعه استراتژی همکاری SCO برای توسعه کریدورهای متقابل و مؤثر اقتصادی و حمل و نقل را ارائه نمود.

ابتکارات و پیشنهادات رئیس جمهور ازبکستان، حمایت گسترده ای را در میان کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای پیدا کرده است. یک نمونه بارز، تصویب مفهوم تعامل بین رؤسای راه آهن کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای با ابتکار شوکت میرضیایف در جلسه شورای سران کشورهای سازمان همکاری شانگهای در تاشکند در نوامبر سال ۲۰۱۹ است.

یادآوری این نکته نیز حائز اهمیت است که ازبکستان همکاری با کشورهای حاشیه دریای خزر را به عنوان یکی از مهمترین اهداف استراتژی سیاست خارجی خود می داند و علاقه مند به ایجاد روابط چندجانبه است. استفاده از پتانسیل ترانزیت راه آهن «باکو-تفلیس-کارس» امکان تغییر جهت حمل و نقل را به کشورهای آسیای مرکزی می دهد. این پروژه نقشی اساسی در ایجاد حمل و نقل منظم کالا از ترکیه و اروپا به کشورهای آسیای مرکزی و چین خواهد داشت.

به طور کلی، تشکیل یک سیستم حمل و نقل و ارتباطی گسترده در آسیای مرکزی، توانایی حمل و نقل و ترانزیت منطقه را توسعه می دهد و تأثیر چند برابری برای توسعه پایدار آسیای مرکزی خواهد داشت.

در این راستا، اجرای عملی ابتکارات ارائه شده توسط رئیس جمهور ازبکستان در مجامع جهانی و منطقه ای به ویژه در چارچوب سازمان ملل، سازمان همکاری شانگهای و مجمع کشورهای مستقل مشترک المنافع ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ابتکارات دولت ازبکستان که در کنفرانس بین المللی “آسیای مرکزی در سیستم کریدورهای حمل و نقل بین المللی: چشم اندازهای استراتژیک و فرصت های تحقق نیافته” در تاشکند در سال ۲۰۱۸ مطرح گردید نیز مورد توجه است. به ویژه، تدوین استراتژی توسعه کریدورهای حمل و نقل منطقه ای در آسیای مرکزی و تصویب بر اساس آن برنامه برای توسعه پایدار سیستم حمل و نقل آسیای مرکزی و تشکیل شورای منطقه ای برای ارتباطات حمل و نقل کشورهای آسیای مرکزی که به یک ساختار هماهنگ کننده در حل مشکلات بخش حمل و نقل و لوجستیک تبدیل خواهد شد، مورد توجه می باشد.

اجرای عملی و سیستماتیک این ابتکارات، سهم بزرگی در شکل گیری حمل و نقل مشترک در آسیای مرکزی و همچنین افزایش رقابت کریدورهای حمل و نقل بین المللی که از کشورهای منطقه عبور می کنند، خواهد داشت.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز