مسئول پایگاه انتقال خون گنبدکاووس:

محمدی مصاحبه با ترکمن نیوز 300x300 - اهدای خون در شرایط استریل و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود+ویدئوترکمن نیوز: مسئول پایگاه انتقال خون شهرستان گنبدکاووس گفت: تمامی مراحل اهدا و انتقال خون در این پایگاه با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و در شرایط استریل انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  دکتر فاطمه محمدی در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: وظیفه اصلی سازمان انتقال خون، تامین خون مورد نیاز جهت مراکز درمانی و بیمارستان‌ها می‌باشد و بیماران تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، سرطانی و تصادفی‌ها از جمله بیمارانی هستند که به صورت مستمر از این پایگاه خون دریافت می‌کنند.

وی افزود: اهدا کنندگان خون با کارت ملی یا شناسنامه معتبر پذیرش شده سپس توسط پزشک معاینه می‌شوند و سوالات مرتبط با سابقه بیماری و فشار خون از آنان گرفته و در واحد خونگیری از اهدا کنندگان خون اخذ می‌شود.

محمدی تصریح کرد: در تمامی مراحل مراجعه تا پایان کار اخذ خون، شرایط بهداشتی و استریل همراه با ضد عفونی و ماسک انجام می‌شود و در صورتی که مراجعین ماسک نداشتند در بخش پذیرش به اهدا کنندگان ماسک نیز داده می‌شود.

وی خاطرنشان شد: با توجه به اینکه در دوران شیوع کرونا هستیم یکی از مهم‌ترین مواردی که از اهدا کنندگان انتظار می‌رود از بیماران بهبود یافته کووید ۱۹، اهدای پلاسمای خون است و این پایگاه از افرادی که ۲۸ روز از بهبودی آنان می‌گذرد پلاسما دریافت می‌کند تا برای بیماران بخش مراقبت‌های ویزه کرونایی استفاده شود.

مسئول پایگاه انتقال خون شهرستان گنبدکاووس ضمن تقدیر از داوطلبین اهدای خون که در سخت‌ترین روزهای بحران کرونا در پایگاه انتقال خون حضور یافتند افزود: از زمان شیوع کووید۱۹ تاکنون به دلیل مراجعه به موقع و مستمر اهدا کنندگان در این پایگاه هرگز دچار کمبود خون آنچنانی نشدیم، اما خون همیشه برای مراکز مختلف مورد نیاز است و از شهروندان گرامی درخواست داریم همچنان با این پایگاه همکاری لازم را برای اهدای خون داشته باشند.

گزارش از: یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۴۳

۰۱ آذر ۱۳۹۹

کد خبر :

85920

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک