امروز : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    35578

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:23 | ۲۴ شهریور ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

آلبوم موسیقی «نوای مختومقلی فراغی» به رییس جمهور ترکمنستان 300x199 - اهدای آلبوم موسیقی «نوای مختومقلی فراغی» به رییس جمهور ترکمنستاناخبار بین الملل– ترکمن نیوز- رايزنی فرهنگی ايران در تركمنستان آلبوم توليدی خود از اشعار مختومقلی فراغی، شاعر ملی تركمن‌ها را با عنوان «نوای مختومقلی فراغی» به رييس جمهور تركمنستان اهدا كرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تلاش دوساله رايزنی فرهنگی ايران در تركمنستان برای توليد آلبوم موسيقی اشعار مختومقلی فراغی به بار نشست و در تاريخ 21 شهريور امسال اين آلبوم با همكاری و پيگيری سفير جمهوری اسلامی ايران در تركمنستان، توسط محمود واعظی، رييس دفتر رييس جمهوری كه برای تقديم پيام رييس جمهور روحانی و در رأس هيأت بلندپايه اقتصادی و سياسی به تركمنستان آمده بود، طی تشريفاتی به قربان‌قلی بردی‌محمدف، رييس جمهور تركمنستان تقديم شد.

قربان‌قلی بردی‌محمدف پس از دريافت اين هديه ارزشمند، با تقدير و تمجيد از كار انجام شده توسط رايزنی فرهنگی ايران، دستور پخش اين آلبوم را از شبكه‌های سراسری راديو تلويزيون و ديگر مراكز رسانه‌ای دولتی كشور تركمنستان صادر كرد.

آلبوم موسيقی «نوای مختومقلی فراغی» مشتمل بر 14 قطعه شعر برگزيده از اين شاعر ملی تركمن‌هاست كه سرشار از معارف و نكات عرفانی و اخلاقی اند. تعداد 9 قطعه از قطعات اين آلبوم توسط بهترين خوانندگان و نوازندگان ايرانی و تركمنستان در 80 سال گذشته اجرا شده است و توسط رايزنی فرهنگی كشورمان و با استفاده از تكنولوژی های پيشرفته احيا شده‌اند.

همچنين 5 قطعه ديگر توسط محمدگلدی گلدی نژاد، هنرمند تركمن ايرانی و با مشاركت آهنگسازان تركمنی اجرا شده است.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز