امروز : شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۱۶,۱۳۰

ریال

|

دمای هوای شهر

مقسم ترکمن نیوز 300x210 - انقلاب اسلامی ایران از عوامل مهم و تاثیر گذار در پیشبرد روند بیداری اسلامی بوده استترکمن نیوز:  معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور گفت: انقلاب اسلامی ایران از عوامل مهم و تاثیر گذار در پیشبرد روند بیداری اسلامی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  یاسر مقسم در نشست گفتمان تقریبی پیرامون “اندیشه های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در تحولات انقلاب اسلامی و بیداری جهان اسلام”، که عصر امروز در گرگان برگزار گردید گفت: امروزه مطالعه مبانی اندیشه ای، عملکرد و رفتار نخبگان و رهبران سیاسی و زندگی آنان اهمیت پیدا کرده است، بویژه رهبرانی که اندیشه و عملکرد آنان در حال ایجاد تحول و تغییر بنیادین در عرصه نظام و روابط بین الملل است.

یاسر مقسم افزود: حضرت امام خمینی (ره) متعلق به باورها و اخلاق اسلامی بود و قبل از آنکه به پیروزی انقلاب اسلامی بیندیشد، به ادای تکلیف الهی توجه و تاکید داشتند.

وی گفت: امروز مطالعه و بررسی خیزش و بیداری اسلامی علیه نظام سلطه، بدون بررسی و در نظر گرفتن اندیشه رهبران انقلاب اسلامی، بویژه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بی فایده خواهد بود، زیرا که منادی بیداری و تحول فردی و اجتماعی در قرن اخیر، امام راحل (ره) و رهنمود های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بوده است.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور تصریح کرد: امام خمینی (ره) با راهبردهایی اساسی همچون احیای اسلام به عنوان مکتب جامع و جهانی، نفی نظام غرب محور، مبارزه با اندیشه جدایی دین از سیاست، مبارزه با نظام سلطه جهانی، ابداع روز برائت از مشرکین در حج، مبارزه با صهیونیسم جهانی با ابداع روز قدس، تاکید بر وحدت اسلامی و تداوم انقلاب اسلامی به رهبری مقام معظم رهبری، تحول عظیمی در انقلاب اسلامی و بیداری جهان اسلام ایجاد نمودند.

یاسر مقسم اظهار داشت: بسیاری از صاحبنظران در پدیده جنبش اسلامی معاصر معتقدند، انقلاب اسلامی ایران یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در پیشبرد روند بیداری اسلامی و آگاهی مسلمانان بوده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: بی تردید هیچ دگرگونی و انقلابی بی ریشه و علت پدید نمی آید و عواملی در شکل گیری آن موثر است و قیام ۱۵ خرداد، جنبشی ماندگار در کارنامه انقلاب اسلامی ایران به شمار می رود که این قیام، سرآغاز تحولات و دگرگونی های شگفت آوری شد که به حق می توان از آن به عنوان یوم الله نام برد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز