امروز : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    39031

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    11:50 | ۰۹ آبان ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

enghelabioon 9a - انقلابیون شرمندهیادداشت-ترکمن نیوز-  ما جوانان، دراوایل انقلاب خیلی فعال بودیم و مردم را به مراسمهای مختلف دعوت می کردیم . خودما هم در تظاهرات و راهپیماییها و متینگها و تجمعات مختلف شرکت می کردیم. ازمزایای انقلاب و مبارزه با امریکا و امپریالیسم سخن می گفتیم. جامعه ی بهتری را به مردم نوید می دادیم عنقریب همه زندگی خوب و با نشاطی خواهند داشت. همین طوری سرگرم بودیم، بیست سال از انقلاب گذشت. دوم خرداد بوجود آمد.

بعد از روی کارآمدن دولت آقای خاتمی آزادی و دموکراسی را مژده دادیم و مردم را همچنان امیدوار کردیم. سال 84 مردم را تشویق کردیم به دکترمعین و رفسنجانی رای بدهند و بعد به موسوی و بعد دوبار هم به روحانی. مردم هم همچنان به حرف ما گوش می کردند و به نامزدهای مورد نظر ما رای می دادند. اما با این همه مشارکت در انتخابات وضع اقتصادی فقرا و کارگران بعد ار گذشت این همه سال از انقلاب خوب نشد.

ما انقلابیون سابق واصلاح طلبان فعلی، حقیقتاً درمقابل کارگران و جوانان بیکار شرمنده و سرافکنده هستیم. نمی دانیم به آنها چه جوابی بدهیم. آنها به همه ی ما بد و بیرا و ناسزا می گویند. خلاصه همه عصبانی و ناراحتند. یکی از کارگران می گوید? من روزی سی هزار تومان مزدم است. یک روز کار پیدا شود دو روز پیدا نمی شود. با همین درآمد نمی توانم سیب زمینی و گوجه فرنگی بخرم. اگر مریض شویم هزینه دوا و درمان و دکتر خیلی زیاد است. نمی دانیم چکار کنیم. حالا شما بگویید ما چطوری زندگی کنیم؟

شما که همیشه امیدوار بودید و می گفتید درست می شود خاتمی درست می کند و روحانی درست می کند. باز احمدی نژاد خوب بود که یک چیزی به ما داد.)) وقتی گفتم: دولت و حکومت دنبال کارهای بزرگتری هستند و آنهم مبارزه با امریکا و اسرائیل و عربستان سعودی می باشد. به هرحال مبارزه با این دولتهای بزرگ و ثروتمند و قدرتمند بدون هزینه نیست. شما دعا کنید دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی امریکا در انتخابات آینده ی امریکا شکست بخورد. او بود که با خروج از برجام و توافق هسته ای و تحریمهای بیشتر، مشکلات ما را بیشتر کرد.

مشکلات همه اش که داخلی نیست شما توطئه دشمنان را هم در نظر بگیرید. باز خدا را شکر کنید که وضع ما از عراق و افغانستان و سوریه و یمن و لیبی بهتر است. حداقل این است شب که به خانه برمی گردیم، درخانه آب و برق و گاز و تلفن هست. هیچکدامشان قطع نیست. امنیت هم داریم ، امنیت از نعمتهای بسیار بزرگ است که نباید دست کم بگیریم . اگر امنیت نداشته باشیم نمی توانیم از خانه خارج شویم. اگر علاوه بر گرانی و بی پولی اینها راهم نداشتیم چکار می کردیم؟ هنوز جای شکرش باقیست. او در جوابم گفت: ((اینها همه درست است ولی شما که می گفتید اوضاع بهتر می شود چرا نشد؟ آیا شما

می دانید بی پولی یعنی چه؟ آدم از صبح تا شب در خیابان منتظر کار باشد و بدون درآمد گرسنه و خسته به خانه برگردد و درنهایت کرایه ماشین را به راننده ی روستا بدهکار شود. باز خوب است این راننده های روستا همه آشنا هستند و گرنه حتی نمی توانیم برای جستجوی کاربه شهر بیاییم.)) بله، این درد دل کارگران است آنهم جوابهای ما. البته می خواستم بگویم تجربه نشان داده است که در ایران مشکلات با تعویض و جابجایی دولت و مجلس و شوراها حل نمی شود. ما به تغییرات بزرگتری نیازداریم که زور مان به آن نمی رسد. شاید در آن موقع هم مشکلات ما حل نشود.

چون ما خیلی از منابع زیر زمینی مان مانند آب و نفت را هم از بین برده ایم و داریم سهم نسلهای آینده و فرزندان و نوه هایمان را مصرف می کنیم. این جنایت را هر گز نسلهای آینده برای ما نخواهند بخشید. اگر این وضعیت بدون چاره اندیشی ادامه یابد ممکن است آب را هم از کشورهای خارجی به قیمت گزاف وارد بکنیم. گاهی اوقات بنده جرئت نمی کنم از تقاطع خیابان میهن شرقی و حافظ جنوبی که محل تجمع صدها کارگر می باشد عبور کنم. چون جوابی برای آه و ناله ی آنها نداریم. به اصطلاح حنای ما رنگ باخته ودیگر برای هیچکس رنگ ندارد.

نوشته:امان محمد خوجملی

 

هدف ” ترکمن نیوز ” گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز