امروز : یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۴,۷۱۰

ریال

|

دمای هوای شهر

index 20 - اندروید مجهز به هشدار ناشنوایان می‌شودترکمن نیوز: گوگل برای کاربران ناشنوا ویژگی جدیدی در اندروید اضافه کرده که درصورت بازماندن شیر آب، پارس کردن سگ یا به صدار درآمدن زنگ هشدار آتش سوزی، آنها را مطلع کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از دیلی میل، گوگل با استفاده از یادگیری ماشینی قابلیت جدیدی در سیستم اندروید برای کاربران ناشنوا ارائه کرده که در صورت گریه نوزاد یا به صدا درآمدن زنگ هشدار آتش سوزی، به کاربر هشدار می‌دهد.

کاربران به وسیله نوتیفیکیشن‌هایی که روی نمایشگر ظاهر می‌شود، ویبره موبایل یا روشن شدن فلش دوربین چنین پیام هشداری را دریافت می‌کنند.

هرچند گوگل اعلام کرده این «نوتیفیکیشن های صوتی»(Sound Notifications) برای کاربران ناشنوا طراحی شده‌اند، اما برای افرادی که هدفون استفاده می‌کنند یا حواسشان پرت است، نیز کاربردی هستند.

«نوتیفیکیشن‌های صوتی» با استفاده از ماشین یادگیری توسعه یافته‌اند و از میکرفون موبایل برای اشناسایی سروصداهای مختلف از جمله گریه نوزاد، صدای فریاد ، جریان آب، زنگ هشدار آتش سوزی، آژیرهای مختلف، ضربه به در و صدای زنگ تلفن استفاده می‌کنند.

1 228 - اندروید مجهز به هشدار ناشنوایان می‌شود

کاربر می تواند اصواتی را انتخاب و برای آنها پیام هشدار دریافت کند. البته شیوه دریافت پیام هشدار نیز توسط کاربر قابل تنظیم است. همچنین گوگل تاکید دارد این قابلیت سروصدای پس زمینه یا محتورات افراد را ارسال نمی کندو تمام اصوات در دستگاه پردازش می‌شوند.

قابلیت مذکور علاوه بر موبایل‌های اندروید، روی ساعت‌های هوشمند مجهز به Wear OS نیز فعال می شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز