امروز : پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

Zendan 4T 300x192 - انتقال تعدادی از زندانیان ایرانی در ترکمنستان به کشورایران-ترکمن نیوز- مدیرکل زندان‌ها ‌و اقدام‌های تأمینی و تربیتی استان گلستان گفت: در راستای تفاهم‌نامه‌ای که اتفاق افتاد تعدادی از هموطنان براساس اقدامات دولت از کشور ترکمنستان به ایران منتقل شدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، علیرضا رضوانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار دا‌شت: ‌در راستای تفاهم‌نامه‌ای که اتفاق افتاد تعدادی از هموطنان براساس اقدامات دولت از کشور ترکمنستان به ایران منتقل شدند اما از انتقال محکومان به کشور تاکنون فردی وارد زندان‌های استان گلستان نشده است.

وی تصریح کرد: ‌ممکن است که این افراد با عفو روبه‌رو شده باشند و یا به زندان‌های دیگر استان‌ها منتقل شده باشند اما تاکنون یک نفر هم وارد زندان‌های استان نشده است.

مدیر‌کل زندان‌ها و امور تأمینی و تربیتی استان گلستان ادامه داد: 400 ‌زندان محکوم مالی غیرعمد در زندان‌های گلستان به‌سر می‌برند و 90 درصد این افراد بیش از 10 میلیون تومان جرائم دارند.

رضوانی تأکید کرد: میانگین جهانی زندان به‌ازای هر یک‌صد هزار نفر 176 نفر است و در کشور از هر 100 هزار نفر 283 نفر در زندان به‌سر می‌برند و در استان گلستان میانگین زندانی ما نسبت به کشور بالاتر است و از هر 100 هزار نفر 244 نفر بوده است.

وی گفت: ‌در استان گلستان جرائم سرقت و موادمخدر بیشترین مجرمان زندانیان را تشکیل می‌دهند و محکومان مالی ما اخیراً زیاد شده که سبب افزایش جمعیت زندانیان کیفری شده و ریشه آن بیشتر مشکلات اقتصادی در جامعه است و برخی از این افراد انسان‌های آبرومند هستند که در زندان‌ها هستند.

مدیرکل زندان‌ها ‌و اقدام‌های تأمینی و تربیتی استان گلستان تأکید کرد: ‌محکومان زن ما در استان گلستان پایین است و 20 درصد این افراد معتاد هستند و بیشترین رده سنی جمعیت زندانیان 22 تا 35 سال است و باید این افراد در جای دیگر باشند و برای کار و اشتغال تلاش می‌کردند.

مدیرکل زندان‌ها ‌و اقدام‌های تأمینی و تربیتی استان گلستان اظهار داشت: با معرفی محکومان مالی غیرعمدی به بانک‌ها برای تسهیلات، 215 نفر از زندانیان استان آزاد شدند.

رضوانی گفت: 225 نفر از فرزندان زندانیان استان از مدارس ترک تحصیل کردند و این خود یک مخاطره بوده و توانستیم با همکاری آموزش و پرورش این تعداد را به 75 نفر کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه بیش از 30 درصد زندانیان استان زندانیان موادمخدر هستند، افزود: انتظار داشتیم ندامتگاه ترک اعتیاد در علی‌آباد کتول مورد حمایت دولت قرار گیرد اما متأسفانه به‌علت عدم تخصیص اعتبار از سال 1395 این مرکز را نیمه‌تمام رها کردیم.

رضوانی گفت:‌ 23 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل اردوگاه علی‌آبادکتول نیاز داریم تا به بهره‌برداری برسد و‌ با توجه به خسارت واردشده از طریق پیمانکار به‌ناچار خاتمه پیمان به این پروژه دادیم.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

منبع: tasnimnews.com

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز