امروز : یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

برق 1 - انتقال برق ترکمنستان به ایران در حال انجام استترکمن نیوز:  خط انتقال برق ترکمنستان به ایران که چندی پیش آسیب دیده بود، تعمیر شده و اکنون درحال انتقال برق است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ ندی پیش سخنگوی صنعت برق کشور از تلاش برای افزایش واردات برق برای تامین نیاز کشور خبر داد و گفت قرار است که در نخستین گام واردات ۱۴۰ مگاواتی برق به ایران از ترکمنستان عملیاتی شود که می تواند بخشی از نیاز منطقه خراسان را تامین کند.

اما ۱۷ خرداد ماه امسال، خط انتقال ترکمنستان به گنبد که با عملیات خرابکارانه (سرقت بخشی از تجهیزات دکل)  قطع شد ولی با تلاش شبانه‌روزی و در کمتر از ۵۱ ساعت در مدار قرار گرفت. اکنون نیز  شرکت توانیر اعلام کرده تعمیرات این خط انتقال رکوردی در اجرای این گونه فعالیت‌ها به شمار می‌رود.

وظیفه این خط انتقال برق از ترکمنستان به ایران در پیک تابستان امسال است.  یکی از دکل های خط انتقال برق ترکمنستان به گنبد  اواسط مردادماه مورد سرقت قرار گرفته و باعث آسیب به دکل و انتقال  شده بود.

پیشتر سخنگوی صنعت برق در همین زمینه با اشاره به خطرات ناشی از نزدیک شدن به خطوط انتقال برق، تصریح‌کرد: خطوط انتقال فشار قوی می‌تواند باعث کشته شدن افرادی شود که به آن نزدیک می‌شوند.

به گفته وی براساس قانون، با سارقان تجهیزات شبکه برق، با معرفی به قوه قضاییه، قاطعانه برخورد می‌شود.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز