کانادا 300x170 - انتقاد نخست‌وزیر کانادا از رفتار چین با مسلمانان اویغورترکمن نیوز:  نخست وزیر کانادا از آزار و اذیت مسلمانان اویغور به دست چین انتقاد کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل شفقنا؛ جاستین ترودو که کشورش در مسائل مختلفی با چین مشکل دارد از رفتار حزب کمونیست این کشور با مسلمانان اویغور انتقاد کرد. ترودو گفت: کانادا با متحدان خود همچنان به پیگیری وضعیت حقوق بشری اقلیت‌ها و همچنین شهروندان غربی زندانی در این کشور ادامه خواهد داد.

نخست وزیر کانادا برخورد با معترضان در هنگ کنگ، زندانی کردن مسلمانان اویغور و همچنین بازداشت شهروندان کانادایی در چین را اقداماتی غیرسازنده خواهند و گفت جهان درحال نظاره کارنامه حقوق بشری چین است.

چین به فشار بی‌امان به اقلیت اویغور و همچنین زندانی کردن و بیگاری کشیدن از یک میلیون مسلمان اویغور متهم است؛ اتهامی که پکن همواره آن را رد کرده است. آمریکا به تازگی قانونی تصویب کرده که به موجب آن کالاهایی که به دست زندانیان مسلمان در استان سین کیانگ تولید شده، تحریم شده‌اند.

نخست وزیر کانادا گفت: مسیری که چین در رابطه با سرکوب مردم درهنگ کنگ و استان سین کیانگ در پیش گرفته به نفع این کشور و جهان نیست.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۷:۰۶

۲۵ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

84381

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک