همکاری اسلامی 1 300x194 - انتقاد سازمان همکاری اسلامی از اقدام موهن نشریۀ فرانسویترکمن نیوز:  سازمان همکاری اسلامی بازنشر کاریکاتور توهین‌آمیز علیه پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم توسط مجله فرانسوی “شارلی ابدو” را محکوم کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل از سایت رسمی «منظمة التعاون الإسلامي»، دکتر یوسف بن احمد العثیمین اقدام توهین‌آمیز نشریۀ فرانسوی شارلی ابدو علیه پیامبر اکرم را «مغایر با اصل آزادی ادیان و قوانین جهانی حقوق بشر» دانست و خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی که جهان بیش از هر زمانی به مقابله با افراط‌گرایی و تروریسم و توجه به صلح و گفت‌وگو و مدارا نیاز دارد، باید قوانین الزام‌آور بین‌المللی در راستای احترام به تمام ادیان و مقابله با تبعیض، نژادپرستی و اقدامات تحریک‌آمیز وضع شود.
دبیرکل سازمان همکاری اسلامی تصریح کرد: هر اقدامی که در راستای اسلام‌هراسی انجام می‌گیرد اهانت به بیش از یک‌ونیم میلیارد مسلمان و ملت‌های آزاده و باوجدان دنیا، ترویج فرقه‌گرایی و اختلاف در جهان، هتک حرمت ادیان آسمانی و مغایر با آزادی‌های دینی و اعتقادی است که قوانین جهانی بر رعایت آنها تاکید دارند.
العثیمین خاطرنشان کرد: آزادی بیان به معنای جریحه‌دار کردن احساسات دیگران نیست. از رئیس‌جمهور فرانسه می‌خواهیم که مردم کشورش را به رعایت ادب و احترام به پیروان دیگر ادیان توصیه کند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۴

۱۷ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

82212

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک