جلیل رحیمی جهان‌آبادی 300x200 - انتقاد دکتر رحیمی از نادیده‌گرفتن «زنان» و «اهل‌سنت» در انتخابات ریاست‌جمهوریترکمن نیوز:  دکتر جلیل رحیمی جهان‌آبادی، در نطق میان‌دستور در مجلس شورای اسلامی، از شرایط معیشتی مردم و نیز از نادیده‌گرفتن زنان و اهل‌سنت در انتخابات ریاست‌جمهوری انتقاد کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل سنی‌آنلاین، دکتر رحیمی با انتقاد از شرایط اقتصادی و معیشتی مردم در کشور، با بیان اینکه «عامل اصلی مشکلات کنونی کشور نه اصول‌گرایان و نه اصلاح‌طلبان، بلکه “فرصت‌طلبان” هستند»، بر لزوم «مدیریت صحیح» و «تلاش مجلس یازدهم برای حل مشکلات کشور» تاکید کرد.
▫️نماینده مردم شهرستان‌های تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح‌آباد، در بخشی دیگر از سخنانش به اقدام مجلس یازدهم پیرامون «اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری» اشاره کرد و در این‌خصوص گفت: قانون انتخابات ریاست‌جمهوری در حال اصلاح است. در این قانون پنجاه درصد شهروندان که زنان هستند نادیده گرفته شده‌اند. امروز هیچ زنی در فکر و اندیشه ضعیف‌تر از مردان نیست که ما زن‌ها را از حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری حذف می‌کنیم.
▫️عضو فراکسیون اهل‌سنت مجلس در ادامه تصریح کرد: به چه دلیل میلیون‌ها اهل‌سنت کشور از انتخابات ریاست‌جمهوری حذف شده‌اند؟! مگر شایسته‌سالاری مذهب می‌شناسد؟!
▫️دکتر رحیمی خاطرنشان کرد: در پاکستان که اکثریت قاطع جمعیت آن اهل‌سنت هستند، بی‌نظیر بوتو که یک شیعه بود، در رأس قدرت قرار داشت. در عراق که اکثریت آن شیعه هستند، یک اهل‌سنت کُرد رئیس‌جمهور است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۴

۲۱ شهریور ۱۳۹۹

کد خبر :

82549

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک