امروز : یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۷,۷۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    12751

  • /
  • تاریخ :

    ۰۹ اسفند ۱۳۹۶

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

Montazeri 9E 300x200 - انتظار دادستان کل کشور از دولت و مجلساجتماعی-ترکمن نیوز- دادستان کل کشور گفت: انتظار ما از دولت و مجلس شورای اسلامی این است که نسبت به نیازهای دستگاه قضایی بیش از گذشته اهتمام داشته باشند زیرا این حوزه حاکمیتی بوده و خدمات آن قابل واگذاری به بخش خصوصی نیست.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران, به نقل از ایرنا, حجت الاسلام محمد جعفر منتظری روز چهارشنبه در آئین تکریم و معارفه دادستان مرکز استان گلستان درگرگان اظهار کرد: این مجموعه در حوزه اعتبارات و نیروی انسانی مورد نیاز مشکل دارد و نیازمند توجه بیشتری با توجه به حوزه گسترده خدمات آن است.
وی با بیان اینکه در تحقق عدالت نخستین دستگاه مخاطب، قوه قضاییه بوده ، گفت: برای توسعه خدمات به مردم نیازمند تامین نیازهای ضروری این بخش هستیم.
دادستان کل کشور همچنین گفت: تغییر در مدیریت دادستانی ها درسطح کشور طبیعی و با هدف تلاش بیشتر برای ایجاد آرامش، عدالت در جامعه و طبق قانون است.
وی با بیان اینکه دادستان وظایف فراوانی برعهده داشته که امنیت مهمترین آن است، افزود: تامین و تداوم امنیت در جامعه مستلزم هم افزایی و تعامل با سایر دستگاه های مرتبط است که این از جمله وظایف دادستان می باشد.
به گفته وی؛ اگر یکی از دستگاه های مرتبط در انجام وظیفه خود کوتاهی کند، به امنیت مردم لطمه وارد می شود، دادستان باید در ایجاد آرامش مردم، تحقق عدالت در جامعه، حمایت از سرمایه گذاری و هم افزایی دستگاه ها تلاش کند.
حجت الاسلام منتظری افزود: دشمن برای مخدوش کردن امنیت کشور با تشکیل اتاق فکر، ایجاد مراکزی با حضور کارشناسان امنیتی صهیونیستی، امریکایی و انگلیسی سرمایه گذاری می کند، اما اجازه نخواهیم داد اهداف شوم دشمن محقق شود و امروز مردم با بصیرت کشور ما مسئولان را در تامین امنیت همراهی می کنند.
به گفته وی؛ دشمن به بهانه هایی چون چهارشنبه سوری، دراویش، حجاب برای مردم و نظام ایجاد مزاحمت می کند ولی به اهدافش نخواهد رسید زیرا در برابر برنامه های دشمن علیه امنیت، کشور ما هم برنامه و راهبرد دارد.
حجت الاسلام منتظری با بیان اینکه دادستان ها موظفند در تحقق امنیت در جامعه پیش بینی لازم و همکاری با دستگاه های مرتبط داشته باشند، اضافه کرد: حوادث اخیر نشان داد که دادستان ها در کنار دستگاه ها برای ارائه خدمات و ایجاد امنیت مردم بوده و پای کار هستند.
دادستان کل کشور به حادثه اخیر در خیابان پاسداران تهران اشاره کرد و گفت: آنان عده اندکی آشوبگران بودند ، ما حامیان آنان را شناخته و مردم هم در این زمینه مطلع خواهند شد.
وی خطاب به حامیان این آشوبگران، افزود: کوچک تر از آن هستید که بر درخت تنومند انقلاب اسلامی آسیب بزنید زیرا این نظام دارای ملتی بصیر و هوشیار است.

* ضرورت حفظ حقوق عامه مردم
دادستان کل کشور حفظ حقوق عامه مردم را از دیگر وظایف دادستان ها برشمرد و گفت: دادستان باید در دفاع از حقوق عامه مردم در بخش های مختلف و طبق قانون همواره پای کار باشد.
وی به وضعیت عرصه های منابع طبیعی و بحث تغییر کاربری های غیرمجاز در استان گلستان اشاره کرد و گفت: من تا حدودی از وضعیت عرصه های جنگلی، منابع طبیعی و سواحل دریا در این استان اطلاعات دارم و باید حفظ حقوق عامه مردم در این حوزه بیش از گذشته مورد توجه دادستان ها باشد.
به گفته دادستان کل کشور؛ کوتاهی برخی مسئولان در حفظ منابع طبیعی در استان گلستان دیده می شود که از استاندار درخواست می شود مدیران حوزه های مربوطه به حفظ حقوق عامه مکلف شوند.
وی اضافه کرد: چرا باید اجازه داد عناصر فرصت طلب به جنگل ها آسیب واردکنند، چرا امور اراضی ، شهرداری و شورا باید کوتاهی کنند تا در این عرصه ها ساختمان ها غیرقانونی ساخته شود و بعد شاهد تخریب آن باشیم، از ابتدا باید جلوی اینگونه سرمایه گذاری های غیرمجاز گرفته شود.

*نفوذ دشمن را باید جدی گرفت
دادستان کل کشور گفت: مساله نفوذ دشمن در دستگاه ها جدی بوده و لازم است مراقبت ها در این زمینه بیش از گذشته تقویت شود.
وی افزود: یکی از اهداف عوامل نفوذی دشمن این است که نگذارند اقتصاد مقاومتی آن گونه که مقام معظم رهبری تاکید دارند و دولت هم ستاد برای تحقق آن تشکیل داده، عملیاتی شود.
حجت الاسلام منتظری اظهار کرد: گرفتار شدن موسسه های مالی، ایجاد مشکل برای بانک ها، نوسان درنرخ ارز ناشی از نفوذ دشمن برای ضربه زدن به امنیت کشور است.
در این آئین که مسئولان گلستان، استاندار و نماینده مردم استان و جمعی زیادی از دست اندرکاران بخش قضایی استان حضور داشتند، از خدمات چهار ساله حجت الاسلام سید مصطفی حقی قدردانی و حجت الاسلام سید رضا سید حسینی به عنوان دادستان مرکز استان گلستان معرفی شد.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز