امروز : شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۷,۰۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

makhtoom 7b 192x300 - انتشار دفتر دوم ترجمه فارسي اشعار مختومقلي فراغيفرهنگی-ترکمن نیوز-  مسول اطلاع رسانی تیم ترجمه اشعار مختومقلی از انتشار دفتر دوم ترجمه فارسی اشعار مختومقلی فراغی شامل ۱۰۰ شعر بزرگ ترین شاعر ترکمن ها به همت گروه مترجمین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  رستم جرجانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران گفت: دفتر دوم ترجمه فارسی اشعار مختومقلی فراغی که مشتمل بر ترجمه ۱۰۰ شعر است حاصل یک سال تلاش گروه مترجمین است که در روزهای اخیر توسط انتشارات ایل آرمان چاپ و منتشر گردیده و در اختیار علاقمندان به شعر و ادب ترکمنی قرار گرفته است.
وی یادآور شد: اعضای این گروه مترجمین را حال محمد پقه، موسی جرجانی،عاشورمحمد رئوفی،امان قلیچ شادمهر، حاجیمحمد قرنجیک و مشهدقلی قزل تشکیل می دهند.
گروه مترجمین در مقدمه دفتر دوم آورده است: بدون شک این کار خالی از اشکال نخواهد بود و بدین جهت از همه خوانندگان و صاحب نظران، تقاضا می شود با مطالعه آن، دیدگاه ها، انتقادات و نظرات سازنده خود را برای استفاده در ادامه کار در اختیار دفتر ترجمه قرار بدهند.
رستم جرجانی در پایان ابراز امیدواری کرد: انشاا… در سال های آتی اشعار دیگری از دیوان مختومقلی فراغی، شاعر و عارف گرانمایه ترکمن و افتخار ایران زمین توسط این گروه مترجمین جهت استفاده عاشقان فرهنگ و ادب ترکمن تهیه و منتشر گردد.
شایان گفتن است دفتر اول ترجمه فارسی اشعار مختومقلی فراغی شهریور ماه سال پیش توسط همین گروه مترجمین تهیه و با همکاری انتشارات ایل آرمان در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز