امروز : پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۷۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

98 300x179 - انتخابات مجلس و عیار کاندیداهای اهل سنتتورکمن نیوز: انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز سوم اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

همانگونه که بخوبی می دانیم دراین ایام کاندیداهای احتمالی متعددی با سرکشی به مردم و شرکت درمناسبت های مختلف سعی در شناساندن هرچه بهتر خود به مردم دارند. در این راستا در نقاط مختلف اهل سنت نیز تعدادی داوطلبین از آغاز شروع ثبت نام به فرمانداری های مرکزی حوزه محل سکونت خود مراجعه کرده و پیش بینی می شود آمار ثبت نام کنندگان افزایش یابد.

طی سال های اخیر در هر دوره از انتخابات مجلس، تعداد داوطلبین ثبت نام گذشته نسبت به دوره های قبلی بیشتر شده و به نظر می رسد عطش خدمت به مردم در این بخش بسیار بیشتر از سایر آوردگاه ها می باشد. افزایش تعداد داوطلبین به علاوه باعث می شود تا تشدید هیجانات کاذب در میان عموم و بویژه اقشارجوان شده و از این رو به حساسیت های فضای انتخاباتی افزوده شده است. فعالان سیاسی همواره بر این باور هستند که تنها صرف داشتن شرایط ثبت نام نمی تواند دلیل محکمی برای اثبات توانایی شخص برای خدمت به مردم در جایگاه نماینده مجلس باشد.

در این راستا فعالان اجتماعی نیز نسبت به تعدد کاندیداها نگرانی خود را پنهان نمی کنند. در کارزار رقابت های اینچنینی معمولا آنچه که بیش از سایر مقوله ها نمود پیدا می کند، انتخاب اصلح از میان بهترین کاندیداها است. موضوعی که متاسفانه در چند دوره گذشته دستخوش جناح بازی های سیاسی شده و بعضا کسانی پیروز میدان می شوند که نه راه مجلس را بلد بوده و نه آگاهی چندانی از وظایف یک عضو ساختمان بهارستان دارند. نتیجه این گونه انتخاب ها در پایان دوره چهارساله همواره معکوس بوده است.

مسئله مهم در مقوله انتخابات برای اهل سنت کشور این است که بنظر می رسد یکی از ملاک های مهم انتخابگری ما باید میزان توانایی افراد در پیگیری همزمان مطالبات محلی و منطقه‌ای و همچنین مطالبات ملی و عمومی اهل سنت کشور است. ابن مقوله دارای اهمیت فراوانی بوده و انتخاب افرادی که بتوانند در سطح کلان و ملی مطالبات ما را پیگیری کنند بسیار حیاتی است.

مجموع نمایندگان اهل سنت مجلس غالبا بین نوزده تا بیست سه نفر در نوسان می باشد. این نمایندگان همزمان با عضویت در یکی از کمیسیون های تخصصی، به عضویت فراکسیون اهل سنت مجلس درآمده و انتظارات جامعه اهل سنت کشور را به سوی معطوف می دارند.

در این زمینه انتصاب وزیر و یا معاون وزیر اهل سنت، انتصاب استاندار اهل سنت ( استفاده بهینه از نخبگان و شایستگان اهل سنت )، کاهش حساسیت ها به فعالیت های دینی و اجتماعی اهل سنت، احداث مسجد جامع اهل سنت در پایتخت کشور اسلامی از جمله انتظارات به حق جامعه اهل سنت کشور دولت فعلی و روسای دولت های گذشته بوده است؛ لیکن هیچ کدام ازموارد فوق به رقم وعده های داده شده اتفاق نیفتاده است. این موارد در دستور فراکسیون اهل سنت مجلس یازدهم هم قرار خواهد داشت.

لازم است تا نمایندگان فراکسیون اهل سنت که تلاش شبانه روزی برای رفع محرومیت ازمناطق خود به جهت کسب رضایت عمومی بخرج می دهند در خصوص مطالبات در زمینه های کلان نیز مجدانه پیگیربوده و با همفکری و تلاش همه جانبه زمینه تحقق خواسته های جامعه اهل سنت کشور را فراهم آورند.
در بخش جامعه اهل سنت کشور نیز ملاک های انتخاب ما نباید اسیر هوچی گری ها و باند بازی های سیاسی و جناحی گردد، باید با چشمانی باز بر اساس توانایی افراد گزینه های مناسب را انتخاب نماییم.

✍️ طاهر جانی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز