13991107000069 Test PhotoN 300x151 - انتخابات ریاست جمهوری ازبکستان در ماه اکتبر برگزار می‌شودترکمن نیوز:  بر اساس پیشنهاد و اعلام مقامات ازبکستان، انتخابات ریاست جمهوی این کشور در ماه اکتبر سال جاری میلادی برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان با هدف تکمیل قوانین انتخابات، فرمانی در مورد تغییر و افزودن برخی متمم‌ها در برخی قوانین امضا کرد.

این قانون روز ۲۹ ژانویه توسط مجلس قانون گذاری و روز ۵ فوریه توسط مجلس سنای این کشور به تصویب رسیده است.

بر اساس این فرمان، به قانون اساسی متممی در مورد تغییر زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، به مجلس عالی، جوقاری کینیس قره قالپاقستان و همچنین به سازمان‌های دولتی استان‌ها، ناحیه‌ها و شهرها از نخستین یکشنبه دهه سوم ماه دسامبر به نخستین یکشنبه در ۱۰ روز آخر ماه اکتبر (امسال این روز با ۲۴ اکتبر مصادف است) ارائه می‌شود.

علاوه بر این، در قانون انتخاباتی «تامین مالی احزاب سیاسی» تغییراتی ارائه می‌شود.

میرضیایف در پیام خود به پارلمان این کشور در ماه دسامبر سال گذشته میلادی اعلام کرده بود که انتخابات ریاست جمهوری باید در سطح بالا بر اساس قانون گذاری ملی و اصول دموکراتیک بین‌المللی شناخته  شده، برگزار شود.

در این میان وی اظهار داشت: ما به اقدامات اجرایی در قانون گذاری ملی و در عمل توصیه‌های قابل قبول برای ما ناظران بین المللی در انتخابات اخیر ادامه می‌دهیم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۰۱

۲۱ بهمن ۱۳۹۹

کد خبر :

89976

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک