امروز : جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

تازه ترین‌ها از شنیده‌های انتخاباتی حوزه غرب و گنبد

انتخابات دوازدهم مجلس در پیچ تغییر

مجلس 8 300x200 - انتخابات دوازدهم مجلس در پیچ تغییرترکمن نیوز-  یادداشت انتخاباتی- اگر طی ایام پیش رو تا یکروز مانده به برگزاری انتخابات، صحبت‌هایی مبنی بر احداث کارخانه هواپیما سازی در حوزه غرب گلستان شنیده شد، ابدا نباید تعجب کرد، چون همین الان که این مطلب را مطالعه می‌کنید به دفعات وعده اخذ مجوز و ساخت کارخانجات تولیدات ماشینی به مردم داده شده است!!

همه ما به خوبی می‌دانیم با این اوضاع و شرایط در خوشبینانه‌ترین حالت نیز نمی‌توان دریافت مجوز برای احداث یک مجموعه تولید پیچ و مهره متصور شد‌. به هر حال پیروزی در انتخابات بدون تبلیغ و شعار معنی نمی‌دهد، اما آنچه که از سوی برخی در غالب وعده‌ها و شعارها شنیده می‌شود به این زودی‌ها چه در واقعیت و یا در زوایای خیالات خوش محلی برای طرح شدن ندارند، چه رسد به اینکه بخواهیم درباره اجرایی کردن آنها به مردم امید کاذب دهیم!

با فراگیر شدن نشست‌های هم‌اندیشی خانگی و با توجه به تعدد کاندیداها در حوزه غرب گلستان، تکرار نتیجه دور گذشته بر اساس گمانه‌زنی فعالان میدانی بیش از پیش ضعیف‌تر بنظر می‌رسد. مضافا این که با حضور ظهور منصور توماج که مسئله ایجاد اشتغال در مرز را با ادبیاتی نو در ادهان عمومی باورانده است و دکتر محمد قلی ایری که قول تولید کار مقرون به صرفه و آسان در محیط های خانگی را می‌دهد، شانس کسب موفقیت برای نام آشناترین چهره ضلع مقابل یعنی قربانعلی بابایی نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، مگر آنکه وی بتواند در مهلت باقیمانده با ترفندی غیر قابل پیش بینی توجهات را به سمت خود معطوف سازد.

بنابر شنیده‌ها چنین می‌توان پنداشت که آراء در مناطق تنور داغ انتخابات حوزه غرب مانند شهرستان کوموش‌تپه، مسیر خلاف را در پیش گرفته و آنها به وعده‌های سوخته، کهنه و فرسوده شده و عناوین فریبنده از جمله خادمیت ملت با سند زدن اقدامت دولت به نام خود و… دوبار اعتماد نخواهند کرد. به علاوه در نگاه مردم سیمین شهر هم عزم جدی برای ایجاد تغییر به وضوح مشخص می‌باشد.

حوزه غرب گلستان در همه چهار دوره پیشین مجلس، جز در نهضت آسفالت حرفی برای گفتن نداشته است.‌ خواب اژدهای خفته توسعه کوموش‌تپه به حدی سنگین می‌باشد که برای خوشایند ساکنین هم که شده هر از چند تکانی به خود نمی‌دهد. در بندرترکمن از اجرای طرح‌های عمران و آبادانی هیچ خبری نبوده و در کردکوی و بندرگز قابلیتی که تولید درآمد کرده باشد، مشاهده نمی‌گردد.

در گنبد مدیر یکی از مدیران گروه‌ها دلیل دیده نشدن فعالیت‌های کاندیدای حامی‌اش در کانال‌ها را نبود توان مالی عنوان کرد، حال آن گفته می‌شود به خود وی بابت همکاری هزینه پرداخت شده است!!

فعالان در این حوزه از حمایت فرمانداران پیشین آق قلا، کوموش‌تپه و مراوه‌تپه از قره‌جه طیار سخن به میان کشیده و گفته می‌شود امیر شیر توماج در گنبد و لقمان فربانی در هوتن و کرند به نفع این کاندیدا سخنرانی کرده‌اند. طیار از گزینه‌های اصلی برای انتخاب شدن بوده و از تجربیاتش به نفع مطلوبی سود می‌برد.
از کاندیداهای دیگر در این حوزه مجید چپرلی، یوسف چپرلی و خانم مریم نظری قوجق از سوی طایفه قوجق حمایت می‌شوند و اگر تفاهمی میان این سه کاندیدا صورت نگیرد، احتمال جا ماندنشان از کورس رقابت اصلی زیاد است.

حکیم آق ارککلی و آنه محمد مبشری هم از طایفه قانیقمز بوده و به علت برخوردار نبودن از توان لیدرهای کار کشته آن طور که باید دیده نشده‌اند.

این گونه پیداست که برخی از کاندیداهای این حوزه چندان به تاکتیک‌های فضای مجازی واقف نبوده و به توان لیدرهای مبتدی و اشخاص خود رای بسنده کرده‌اند!!

طاهر جانی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز