امروز : یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۴,۸۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    42075

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    15:28 | ۲۶ آذر ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

2 300x187 - انتخابات استانی به نام چی، به کام کی؟ (بخش دوم)انتخابات– ترکمن نیوز- سومین ملاحظه مغایرت این طرح با روح مردمسالاری و ماهیت وکالت و حتی اصول قانون اساسی است، روح “وکالت” ارتباط وکیل و موکل را ایجاب می کند وکیل باید از مطالبه موکل درک درست و واقع بینانه داشته باشد که مستلزم ارتباط مستمر با مردم است آیا نمایندگان می خواهند از همان مردمی که رای گرفته اند بعد از انتخابات به بهانه نماینده استان بودن، فاصله بگیرند و عریضه موکلان خود را نخوانند؟ آیا قاعده نمایندگی و دموکراسی در صدد تقویت ارتباطات بین مردم و نمایندگان است یا به دنبال قطع کردن ارتباطات؟

مگر نه این است که مسئولان و شوراها و نهادها در جمهوری اسلامی باید برآمده از متن مردم، در خدمت مردم و در کنار آنان باشند؟ ضمنا در انتخابات استانی در اصل این جناح ها و کلنی های سیاسی و کانون های قدرت و ثروت هستند که انتخاب می کنند نه مردم! چرا که ما در کشورمان احزاب کارآمد بالغ برخوردار از سرمایه اجتماعی و مانیفست و استراتژی و سازمان و تشکیلات و استقلال مالی نداریم.
الان در شرایط موجود نمایندگان تهران که لیستی انتخاب می شوند و نمایندگان شهرستان ها فردی انتخاب می شوند، متاسفانه اکثریت مردم تهران “اکثریت نمایندگان خود در مجلس و شورای شهر” را نمی شناسند، چرا که آنها را قبلا، تنظیم کنندگان لیست، انتخاب کرده اند! در حالیکه در شهرستانها مردم شخص نامزد را می شناسد و بالاتر از آن ، بر عملکرد آن شخص نظارت می کنند، به همین دلیل نماینده شهرستان باید نماینده مطالبه موکلان خود باشد در حالیکه خیلی وقت ها،نمایندگان تهران دنبال مقاصد و سوژه هایی هستند که ۱۸۰ درجه با مطالبات ملموس و عینی مردم زاویه دارد، بر همین اساس در دموکراسی های بالغ و پیشرفته سازو کار انتخابات برای نزدیک شدن وکیل و موکل حرکت کرده است ، به طور مثال در شهر پاریس هر منطقه برای خود یک نماینده انتخاب می کند…
چنین استباط می شود نمایندگان محترم علاقمند هستند بعد از نزول اجلاس در صندلی سبز مجلس فارغ از اینکه مردم چه می خواهد و چه مطالبه و دردی دارد به اشتغالات و ترجیحات شخصی خود پرداخته و ایام تعطیلات خود را به جای حوزه انتخابیه به لاس وگاس آمریکا و جزایر قناری اسپانیا سفر نموده و برخی هم به آغازاده های خود در اروپا سر بزنند!!

ملاحظه دیگر هزینه تبلیغات انتخاباتی است چرا که به دلیل کثرت کاندیداهای یک استان در انتخابات مجلس ، صدا و سیما نمی تواند همه نامزدها را معرفی نماید و لابد اصل بر تبلیغات پوستری و ستادی مبتنی بر هزینه است یعنی یک کاندیدا اگر بخواهد جدی رقابت کند باید در گستره استان ستاد دایر نموده و تبلیغات کند، آیا یک پزشک یا یک معلم با حقوق ثابت می تواند در گستره استان خود را تبلیغ نماید؟ اینجاست که تاثیر پول کثیف نمود پیدا کرده و نمایندگان و کاندیداهایی که به پول کثیف دسترسی دارند یا در دوره های قبل چنین منابعی را ذخیره کرده اند، ابتکارعمل را بدست می گیرند!
حکایت همچنان باقیست….

منبع: کانال اجتماعی ۹۰

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز