ترکمن نیوز
تاریخ : امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
ترکمن نیوز

مشکلات مسکن مهر «کاج» گنبدکاووس

Maskan Mehr 7E 300x198 - امید ساکنان مسکن مهر به معاون عمرانی استاندارگنبدکاووس-ترکمن نیوز- مشکلات مسکن مهر کاج گنبدکاووس هنوز عملیاتی نشده و در حالی که مدیران شهرداری می گویند این منطقه در محدوده شهری نیست، تنها امید معاون عمرانی استاندار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن, به نقل از مهر, مهین نورافروز: کمتر از یک ماه پیش بود که بنا به اعلام ساکنان مسکن مهر کاج شهرستان گنبدکاووس، گزارشی درباره مشکلات این منطقه تهیه کردیم. در این گزارش مسئولان شهرستان وعده دادند در صورت همکاری ساکنان و تشکیل هیات امنا، مشکلات آن ها به زودی حل می شود.

اکنون که برای پیگیری وضعیت این منطقه دوباره با اهالی مسکن مهر کاج تماس گرفتیم متوجه شدیم مشکلات آن ها برطرف نشده و ساکنان همچنان از وضعیت نامناسب بهداشتی، زیست محیطی و فاضلابی این شهرک ناراضی بوده و برای دومین بار به این خبرگزاری اعلام کردند که تا کنون اقدام مساعدی در این رابطه انجام نگرفته است.

وعده‌هایی که اجرائی نشد

یکی از ساکنان مجتمع با بیان اینکه طی یک هفته گذشته بارش باران وضع بسیار اسف باری در این مجتمع به بار آورد، به خبرنگار ما گفت: هنوز اقدامی برای اجرای فاضلاب این مجتمع صورت نگرفته است.

این شهروند گنبدی که خواست نام او منتشر نشود، ادامه داد: طی چند روز گذشته بارش باران موجب آب گرفتگی زیادی در سطح شهرک شد و تردد ساکنان بخصوص دانش‌آموزان را با مشکل مواجه کرد، به طوری که حتی برخی خودروها به سختی حرکت می‌کردند.

وی افزود: فقدان فاضلاب مدت‌ها است موجب آزار ساکنان شده و تا کنون، به رغم وعده‌های داده شده اقدامی برای ساماندهی آن صورت نگرفته است.

وی با بیان این که زباله‌ها وضعیتی به مراتب بدتر از فاضلاب دارند و فقط سه بار در ماه جمع‌آوری می‌شوند، ادامه داد: کم توجهی شهرداری و دیگر مسئولان در رابطه با مشکلات این مجتمع نوعی زیر سوال بردن حقوق شهروندی است.

Maskan Mehr 2 7E 300x169 - امید ساکنان مسکن مهر به معاون عمرانی استاندار

هیات امناء تشکیل شد ولی توجه نکردند

یکی دیگر از ساکنان مجتمع مهر کاج با اشاره به اینکه به تازگی در این مجتمع هیات امنا تشکیل شده است، به خبرنگار ما گفت: تا کنون بهانه شهرداری برای اجرایی نشدن خدمات شهری، تشکیل ندادن هیات امنا از سوی ساکنان بود که یک هفته پیش تشکیل شد و نمایندگان آن جلسه‌ای را با اعضای شورای شهر و معاونت خدمات شهری شهرداری گنبد گذاشتند.

علی درفشی ادامه داد: هم اکنون حدود یک هفته از وعده رسیدگی به فاضلاب و نظافت این مجتمع پس از تشکیل هیات امنا می‌گذرد، اما خبری از وعده‌های داده شده نیست.

وی افزود: اگر چه مدیر کل راه و شهرسازی قول مساعد برای افزایش جعبه های زباله و نظافت روزانه به ساکنان این شهرک داده بود، اما این مساله تا کنون اجرائی نشده و چنانچه نمی‌توانند یا تمایلی برای انجام وعده ها ندارند، به ساکنان اعلام کنند تا آنها از طریق دیگری مشکلات شهرک را پیگیری کنند.

به استاندار شکایت می‌بریم

یک بانوی ساکن مجتمع مهرکاج با اشاره به اینکه جمع آوری نکردن زباله‌های اطراف، مجتمع را به زباله‌دانی تبدیل کرده است، به خبرنگار ما گفت: برخی شهروندان به دلیل نازیبا بودن اطراف مجتمع و انباشتگی زباله، اینجا را برای انداختن زباله‌ها با زباله‌دانی اشتباه گرفته‌اند.

وی افزود: با وجود چنین وضعیتی سلامت کودکان همچنان در خطر است، اما گویا این مساله اهمیتی برای مسئولان گنبدی ندارد و مجبوریم شکایت کم‌کاری‌ها را نزد استاندار ببریم.

نظافت داخل این شهرک در محدوه وظیفه شهرداری نیست

در حالی که ساکنان مسکن مهر کاج گنبد کاووس خبر از تشکیل هیات امناء به درخواست شهرداری را می‌دهند، اما معاونت خدمات شهری شهرداری گنبدکاووس اعلام کرد که ساکنان این مجتمع اتفاق نظری برای تشکیل هیات امناء ندارند.

هوشنگ ابراهیم بیگی افزود: مسکن‌ مهر به هیچ عنوان در محدوه خدمات شهری نیست و چون داخل شهرک قرار دارند، باید به صورت هیات امنایی اداره شوند.

وی ادامه داد: قوانین شهری این اجازه را به شهرداری نمی‌دهد تا به اینگونه شهرک‌ها که دارای یک مجوز ساخت هستند خدمات شهری ارائه دهد، زیرا ورود به این شهرک‌ها به دلیل شخصی بودن ملک ممنوع است.

Maskan Mehr 3 7E 300x200 - امید ساکنان مسکن مهر به معاون عمرانی استاندار

دستمان برای ارائه هر نوع خدمات شهری باز نیست

معاون خدمات شهری شهرداری گنبد، بیان کرد: با توجه به وجود چنین قوانینی برای رفاه حال ساکنان مجتمع مهر کاج گنبد کاووس، سطل‌های زباله از سه به ۶ سطل افزایش یافته و نظافت محله هر روز انجام می‌شود، اما دستمان برای هر نوع خدمات شهری باز نیست.

وی افزود: نخاله‌های اطراف این مجتمع بعلاوه زباله‌ها به طور کامل در یک اقدام ضربتی جمع‌آوری شد و فضای سبز کوچکی برای آنها آماده شد، اما رعایت نکردن برخی نکات بهداشتی، آپارتمان نشینی و برخی مسائل اجتماعی موجب حاد شدن و افزایش این مشکلات شده است.

ابراهیم بیگی ادامه داد: رسیدگی به وضعیت فاضلاب و جمع شدن گنداب‌ها در بخش‌هایی از اطراف این مجتمع بر عهده راه وشهرسازی است، که وعده اجرای آن توسط پیمانکار به تازگی از سوی سرپرست مدیریت مسکن و ساختمان این اداره کل داده شده است، اما هنوز خبری از اجرائی شدن آن نیست.

وی گفت: با همه محدویت‌ها و قوانین موجود برای نظافت داخل شهرک‌ها شهرداری اقدام به ارائه خدمات شهری برای ساکنان این شهرک کرده است.

تک سندی پاشنه آشیل مسکن مهر

در ادامه به سراغ عضو کمیسیون عمران و فرهنگ شورای شهر گنبد رفتیم. پرویز ناصری با بیان اینکه پایه اصلی ایجاد چنین مشکلاتی راه و شهرسازی است، گفت: مسکن‌های مهر در همه شهرها دارای یک پروانه ساخت هستند و عملا این خانه‌ها سند تفکیک شده ندارند.

ناصری افزود: شهرداری‌ها فقط مکلف به نظافت خارج از محدوده داخلی این شهرک‌ها هستند و وظیفه‌ای در قبال نظافت و پاکسازی داخل آنها ندارند.

وی افزود: خدمات نظافتی و فضای سبز داخل این شهرک‌ها به دلیل خصوصی بودن، همواره با پرداخت حق شارژ ساکنان و هیات امناء انجام می‌شود.

Maskan Mehr 4 7E 300x169 - امید ساکنان مسکن مهر به معاون عمرانی استاندار

عضو شورای شهر گنبدکاووس ادامه داد: با وجود این قوانین، شهرداری گنبد در راستای احترام به حقوق شهروندی ساکنان این مجتمع، اقدام به نظافت و جمع آوری زباله کرد و اجازه داد به رغم مغایر بودن با قوانین راهنمایی و رانندگی، یک دستگاه اتوبوس شهری به داخل شهرک برود.

ناصری گفت: این اقدامات در حالی برای این ساکنان انجام می‌شود که چنانچه سانحه تصادفی در داخل شهرک برای اتوبوس شهرداری پیش بیاد مقصر شناخته می‌شود و از سوی دیگر ساکنان نیز در قبال این خدمات هنوز عوارضی به شهرداری پرداخت نکرده‌اند. عضو شورای شهر گنبد ادامه داد: با وجود این قوانین، شهرداری گنبد در راستای احترام به حقوق شهروندی ساکنان این مجتمع، اقدام به نظافت و جمع آوری زباله کرد و اجازه داد به رغم مغایر بودن با قوانین راهنمایی و رانندگی، یک دستگاه اتوبوس شهری به داخل شهرک برود.

ناصری گفت: این اقدامات در حالی برای این ساکنان انجام می‌شود که چنانچه سانحه تصادفی در داخل شهرک برای اتوبوس شهرداری پیش بیاد مقصر شناخته می‌شود و از سوی دیگر ساکنان نیز در قبال این خدمات هنوز عوارضی به شهرداری پرداخت نکرده‌اند.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر گنبد کاووس با اشاره به اینکه در گذشته زباله‌های این شهرک هرماه یک‌ماه یکبار جمع آوری می‌شد، گفت: در حال حاضر بارایزنی‌های انجام شده با معاونت خدمات شهری جمع آوری زباله‌ها به سه بار در ماه رسیده است.

ناصری با بیان اینکه وضعیت فعلی این مجتمع و ساکنان آن اعضای شورای شهر را هم با مشکل مواجه کرده است، گفت: اینکه طبق قوانین نمی‌تواینم رسیدگی کامل و روزانه‌ای به این شهرک داشته باشیم برای ما عذاب‌آور است، اما شاید حل کامل این مشکلات توسط معاونت عمرانی استانداری گلستان باز شود.

نصب لوله های فاضلاب کارشناسی شهری ندارد

وی بیان کرد: در رابطه با رفع مشکلات فاضلاب هم چند بار به این مساله ورد پیدا کردیم، اما به دلیل کار کارشناسی نشده پیمانکاران، فاضلاب‌ در نقاطی قرا گرفته است که به دلیل ارتفاع بالای جوی‌ها امکان اقدام عمرانی از سوی شهرداری امکان پذیر نیست و باید پیمانکار ادراه کل راه و شهرسازی که قرار است طرح فاضلاب این مجتمع را پایان دهد، اقدام به این کار کند.

ساکنان مسکن مهر کاج گنبد کاووس در حالی وضعیت نامساعد فاضلاب‌های این شهرک را تحمل می‌کنند که در پیگیری قبلی اسدا..پناه یزدان، سرپرست مدیریت مسکن و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان، در گزارش به خبرگزاری ما اعلام کرد، قرارداد پیگیری و سامان دادن به فاضلاب‌های این مجتمع با پیمانکار مربوطه به امضاء رسیده و به زودی عملیات اجرائی آن آغاز خواهد شد که تا این لحظه و با نزدیک شدن سال جدید اقدامی از سوی پیمانکار انجام نشده است.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

 

نظراتنظر شما چيست ؟

- پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.

- پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.

- انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

آخرین خبر ها

دیدار استاندار گلستان با معاون وزیر و رییس سازمان اجتماعی کشور...

خاموشی ها در استان گلستان کاهش می یابد...

ایران و مالزی در پرورش ماهی در قفس و پن در سواحل گلستان همکاری می...

جوان روستایی در جاده آزادشهر – شاهرود به قتل رسید...

گله مندی مراجعه کنندگان از وضعیت ارائه خدمات بیمارستان حکیم جرجان...

۶۰ درصد مطالبات سیب زمینی کاران پرداخت شد...

جدال لفظی وزیر ارتباطات با رییس سازمان پدافند غیرعامل...

نجات جان مادر باردار پرخطر در بیمارستان آل جلیل آق قلا...

مراسم تودیع و معارفه مدیر کل اوقاف گلستان فردا برگزار می شود...

ممنوعیت فروش نوشابه های الکلی در ترکمنستان...

سهم ۱۰ درصدی تولیدات ایرانی در سبد کالایی ترکمنستان...

اعزام ۴۰۰۰ گلستانی با ۲۷ کاروان به حج تمتع...

رفع مشکل آب شرب گمیشان / ایجاد بازارچه مرزی ایران و ترکمنستان...

آغاز رقابت های نیمه نهایی لیگ دسته یک کشتی...

آغاز رسیدگی به پرونده ۴ شرکت بدهکار بانکی گلستان...

۸ روش عجیب برای شستن ماشین که بسیار کاربردی هستند...

دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ترکمن در سال ۹۷ بر...

قابلیت True Tone در مک بوک پرو جدید اپل با نمایشگرهای ال جی سازگا...

راه افتادن چالش نه به فیش‌ ها و احکام حقوقی در میان معلم‌ها...

پرورش مرغ گوشتی در گلستان با صرفه تر از دیگر مناطق کشور است...

شهروند،خبرنگار

آمار و ارقام

افراد آنلاین : 8

بازدید امروز : 6473

بازدید دیروز : 6145

بازدید این هفته : 6542

بازدید این ماه : 91201

بازدید کل : 754167

تبلیغات

تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

© کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به وب سایت "ترکمن نیوز" می باشد. کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است .

بالا