امروز : چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    109768

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:03 | ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

ترکمن نیوز:  روایتی از نجات 174 سرنشین یک شرکت هواپیما ایرانی در آن روزنامه وزین آمده بود و در آن از مهارت خلبان و جان سالم بردن 174 سرنشین که اگر هر یک افراد سرنشین را با بستگان نزدیکشان سر جمع کنیم فقط بستگان نسبی را نه سببی در صورت وقوع حادثه بیش از 5 هزار خانوار را عزادار می کرد و یک کشور را در سوگ فرو می برد.

هواپیمایی مشترک ایران ترکیه 300x187 - امکان ایجاد شرکت هوایی ایران و ترک با همکاری بخش خصوصی

بسیاری از هواپیماهای ایرانی ساعات پروازشان چندین بار به پایان رسید و متاسفانه تهیه قطعه و لوازم یدکی آن ها نیز به آسانی ممکن نیست حتی اغلب از قطعات دست دوم هواپیماهای اوراق شده استفاده می شود خلبانان و کادر پرواز در هواپیمای ایرانی فقط با حس خدمت با جانبازی هدایت ناوگان هوایی ایران را عملیاتی می کنند.

خبر منعکس شده یکی از ده ها حادثه ای است که روزانه اتفاق می افتد و چه بسیار که با توانمندی و مهارت خلبانان ایثارگر به مقصد می رسند و ختم به خیر می شوند.

در خبر دیگر نیز آمده که ترکیه یک شرکت هواپیمایی اختصاصی برای روسیه تدارک دیده است و در حوزه حمل مسافر از روسیه 300 میلیون دلار سرمایه گذاری می کند این در حالیست که شرکت ترکیش ایزویز با sister company آن آنادولی جت و شرکت های اونور، پگاسوس و چند شرکت دیگر سالیانه میلیاردها تومان در پروازهای خود از ایران سود می برند و پروازهای مستقیم را به بسیاری از مراکز استان ها بر قرار کرده اند.

ترکیه در تشابهی از تحریم های روسیه و ایران شرایط را برای گردشگران و مسافران روسیه با تشکیل شرکت ساوت ویند فراهم کرده است.

ایران و ترکیه می توانند با تشکیل یک شرکت با سرمایه گذاری مستقیم شرکت های هواپیمایی ترکیه و هم چنین شرکت ها و آژانس های توریستی و ایرانیان مقیم در ترکیه تشکیل دهند که بتوانند علاوه بر جابجایی مسافر خدمات، ملزومات و قطعات هواپیماهای ایران را نیزهمانند روسیه فراهم سازند.

بدیهی است ایجاد یک حوضچه پولی اعتباری در ترکیه از سوی سرمایه گذاران ایرانی و ترک می تواند هم سلامت مسافران را تامین کند و هم چنین با اشتراک کاری و استفاده از اعتبارات اسنادی سرمایه گذاران خارجی و ایرانی این مهم صورت پذیرد.

و این امر به ایجاد یک شرکت هواپیمایی مشترک المنافع ایران و ترک که بتوانند مراکز توریستی ایران را به مناطق گردشگری ترکیه متصل کند کمک خواهد کرد.

خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه آماده برای ایجاد حوضچه سرمایه گذاری جلب و جذب سرمایه گذار و تشکیل و هم آهنی برای ایجاد شرکت و ایجاد ارتباطات متقابل است.

 

سید جلال ابراهیمی 1 300x255 - امکان ایجاد شرکت هوایی ایران و ترک با همکاری بخش خصوصینوشته: دکتر سیدجلال ابراهیمی

رئیس خانه اقتصاد و تجارت ایران و ترکیه

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز