امروز : جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

و شورای همکاری خلیج فارس 300x151 - امضای سند همکاری بین ازبکستان و شورای همکاری خلیج فارسترکمن نیوز:  اتاق بازرگانی و صنایع ازبکستان و فدراسیون اتاق بازرگانی و صنایع شورای همکاری‌ خلیج فارس در نشست ویدئویی یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  بر اساس گزارش اتاق بازرگانی و صنایع، بحرین، امارات، کویت، قطر، عمان و عربستان اعضای شورای همکاری‌ خلیج فارس هستند.

در این نشست ویدئویی برقراری همکاری‌های متقابل بین موسسات بزرگ بازرگانی بررسی شد.

«ادهم اکرام اف» رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ازبکستان و «سمیر عبدالله ناس» رئیس اتاق بازرگانی و صنایع بحرین و فدراسیون اتاق بازرگانی و صنایع شورای همکاری‌ خلیج فارس و دیگر نمایندگان این ساختار شرکت کردند.

اکرام اف اظهار داشت: کشورهای منطقه در اقتصاد جهانی و منطقه‌ای نقش مهمی ایفا می‌کنند و اصلاحات در دست اقدام این کشورها به توسعه حوزه‌های ملی صنعتی کمک می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ازبکستان بر لزوم تشدید همکاری‌های بازرگانی از طریق جذب سرمایه‌گذاران عربی برای اجرای طرح‌های اولویت‌دار سرمایه گذاری در این کشور تاکید کرد.

وی با این هدف به آنها پیشنهاد سفرهای نمایندگان بازرگانی کشورهای عربی به «تاشکند» و حضور هیئت‌های محافل بازرگانی در نمایشگاه‌های بین المللی این کشور ارائه کرد.

عبدالله ناس نیز اظهار داشت: توسعه روابط شراکتی با ازبکستان برای تعمیق روابط اقتصادی و بازرگانی کشورهای عربی با کشورهای آسیای مرکزی کمک خواهد کرد.

وی همچنین گفت: در شرایط جهانی شدن تجارت بین المللی و توسعه روابط بین المللی اقتصادی، آهنگ‌ توسعه اقتصادی ازبکستان، بازرگانان کشورهای عربی را علاقمند می‌سازد و شرکت‌های بزرگ آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در طرح های اولویت‌دار در این کشور اعلام می‌کنند.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز