امروز : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۷,۷۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

Burs 9F 2 300x200 - امسال ۲۲۵ میلیارد دلار پول به صورت دیجیتالی جابجا می‌شوداقتصادی-ترکمن نیوز- سیستم‌های پرداخت آنلاین که پول کارگران را به خانواده آنها انتقال می‌دهند حدود ۳۶ درصد از ۶۰۰ میلیارد دلاری که امسال از این طریق جابه‌جا می‌شود را به خود اختصاص می‌دهند.

fبه گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران, به نقل از ایتنا, بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی «جونیپر ریسرچ»، سیستم‌های دیجیتالی انتقال پول شخص-به-شخص (P2P) محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده‌اند.

همین مرکز اعلام کرده با توجه به استفاده گسترده کارمندان ساکن در کشورهای خارجی از سیستم‌های مذکور پیش‌بینی شده است ارزش بازار سیستم‌های دیجیتال نقل و انتقالات مالی تا پایان سال جاری میلادی به ۲۲۵ میلیارد دلار برسد.
به گزارش ترکمن نیوز از رایورز به نقل از آی‌تی‌پی، مرکز تحقیقاتی جونیپر پیش‌بینی کرده است که تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی، ارزش بازار جهانی سیستم‌های دیجیتال نقل‌وانتقال مالی از ۳۰۰ میلیارد دلار فراتر خواهد رفت.

Burs 9F 1 300x207 - امسال ۲۲۵ میلیارد دلار پول به صورت دیجیتالی جابجا می‌شود

این مرکز تحقیقاتی توضیح داد سیستم‌های پرداخت موبایلی و آنلاین که پول کارگران را به کشورهای اصلی آنها انتقال می‌دهند، حدود ۳۶ درصد از ۶۰۰ میلیارد دلاری که امسال از این طریق جابه‌جا می‌شود را به خود اختصاص می‌دهند.

همچنین در سال ۲۰۲۱ میلادی نیز ۴۱ درصد از مجموع پول انتقال داده شده از طریق سیستم‌های دیجیتال با این هدف رد و بدل می‌شود.

کارشناسان دریافته‌اند اپراتورهای سنتی برای انتقال پول پیش‌بینی نموده‌اند که تا پایان دهه جاری به صورت عمده سراغ روش‌های دیجیتالی می روند و همین مسئله باعث خواهد شد بازار نقل و انتقال مالی دیجیتال بیش از هر زمان دیگر گسترش یابد.

مرکز جونیپر در ادامه مطالعه خود پیش‌بینی کرده است که ارزش بازار چهار اپراتور برتر نقل و انتقالات مالی در جهان طی چهار سال آینده همچنان رو به افزایش خواهد بود و در سال ۲۰۲۲ میلادی ۳۹ درصد از پول‌های جابه‌جا شده در جهان به صورت دیجیتالی توسط این مراکز انتقال می‌یابد.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز