امروز : جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۳,۳۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

Ostandari 4M 300x190 - امسال منابع بانکی 6/5 درصد رشد داشته استگلستان– ترکمن نیوز- استاندار گلستان با تاکید اینکه صادرات گلستان با ۶۲درصد رشد به ۱۳۸ میلیون دلار رسیده است،اظهار کرد:امسال منابع بانکی استان ۶٫۵درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران, به نقل از استانداری گلستان،دکتر سید مناف هاشمی بعد از ظهر امروز سه شنبه ۳ مهر در یکصد و سومین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ضمن تسلیت به خانواده شهدای اهواز، تصریح کرد: مطالبات کشاورزان گندم کار،کلزاکار و سیب زمینی کار با رقم ۱۷۵۰ میلیارد تومان بطور کامل تسویه شد.
وی با اشاره به اینکه امسال برای ۹۰ طرح اشتغالزا ۴۴۹ میلیارد تومان در کارگروه مصوب شده است، افزود: سال۹۶ منابع بانکی استان ۴۰٫۵درصد رشد داشته که میانگین کشوری ۹٫۵درصد بوده است .
استاندار گلستان برنامه محوری دستگاه های اجرایی در سال ۹۷ را لازم و ضروری دانست و گفت:برنامه ریزی ها با هدف رشد اقتصادی، رونق تولید و افزایش اشتغال مدنظر دستگاههای اجرایی قرار گیرد.
دکتر هاشمی با بیان اینکه باید خشکه کاری برنج را در استان فرهنگ سازی کنیم، یادآور شد: با طرح جدید کاشت برنج و همچنین پنبه و توتون قسمت زیادی از مشکلات کشاورزان استان برطرف خواهد شد.
وی با تأکید به اینکه وحدت، همدلی و کمک به صنایع داخلی از طرف بانک ها باید مورد توجه جدی قرار گیردٰ خاطرنشان کرد: دستگاههای اجرایی استان بخصوص بانک ها از کارگروه تسهیل حمایت کامل کرده و در پرداخت تسهیلات به بنگاهها تسهیل نمایند.
استاندار گلستان با بیان اینکه بانکها حداکثر سه هفته فرصت دارند تا به پرونده های ارسالی از دبیرخانه کارگروه بصورت کتبی پاسخ دهند افزود: بانکها باید نسبت به عملکرد خود در پرداخت تسهیلات به واحدهای معرفی شده پاسخگو بوده و هر بانک به صورت مجزا و تفکیک شده، گزارشی از تعداد واحدهای تولیدی معرفی شده از سوی کارگروه، تعداد تسهیلات پرداخت شده و تعداد پرداخت نشده با ذکر دلیل ارائه کنند.
دکتر هاشمی با اشاره به اینکه اختیارات بانکهای استان جهت پرداخت تسهیلات رونق به دوبرابر افزایش خواهد یافت، اظهار کرد: پیشنهاد این طرح جهت تصویب به کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید ارسال می شود.
وی رتبه گلستان را در پرداخت تسهیلات رونق پنجم کشور دانست و تصریح کرد: گلستان جز ده استان برتر کشور در تخصیص اعتبارات در سال جاری است و البته باید تلاش کنیم جایگاه استان را بیش از پیش ارتقا بخشیم.
لازم به ذکر است در این جلسه قوانلو مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان گزارشی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات رونق تولید ارائه کرد.
همچنین در این جلسه مشکلات تعدادی از واحد های تولیدی بررسی و دستورات لازم جهت رفع مسائل آنان صادر شد.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز