امروز : پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    53704

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:12 | ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

یادداشت-تورکمن نیوز حمیدرضا جلایی پوی به نقل از کانال تلگرامی حزب اتحاد اعلام کرد(( آقای روحانی مراسم افطار گفت: پرداخت 30 هزاز میلیارد تومان بدهی مؤسسات غیر مجاز حکم یک قاضی بود)).منبع خبر: کانال تلگرامی باشگاه اصلاح طلبان گلستان. آیا کسی می تواند چنین ادعایی را قبول بکند که یک قاضی به تنهایی بتواند در مورد سی هزار میلیارد تومان از پول بیت المال آنهم در مورد تخلفات مؤسسات غیر مجاز تصمیم بگیرد؟

اگراین پرونده ها به دعواهای شخصی تعلق داشت درست بود. اما پرونده هایی که یک طرفش سیاسی و یک طرفش امنیتی و یک طرفش متعلق به بیت المال وافراد بسیار مهم است و حجم آن نیز بسیار سنگین می باشد، غیر ممکن است یک قاضی بتواند بدون در نظر گرفتن نظرات دولت و حکومت بصورت فردی تصمیم بگیرد. اگر در خصوص دریافت غرامت و پرداخت آن به بیت المال بود بازهم بحثی نبود اما در مورد پرداخت آنهم ازپول بیت المال غیر ممکن است.

اینهم از آن حرفهایی است که روحانی به راحتی به زبان می آورد و با عواقب آن چندان کاری ندارد. در واقع روحانی رئیس جمهور محترم با چنین حرفها و رفتارهایی سرمایه ی اصلاح طلبان را که در میان مردم اعتبار داشت به طورکلی آتش زده برای آنها اعتباری نگذاشته است. ای کاش پیشنهاد حجاریان را هر چند دیرهنگام قبول کند و به خاطر محقق نشدن وعده ها و برنامه هایش استعفا دهد.

و قدرت در سال آینده در دست اصولگرایان یک کاسه شود و کسی نتواند به خاطر سیاستهای اصولگرایان به اصلاح طلبان نا سزا بگوید. گرچه آب از سر اصلاح طلبان گذشته است و این استعفا برای اصلاح طلبان اعتباری به بار نخواهد آورد. کسی که برای ماندن در راس قدرت وبا فراموش کردن وعده هایش و با 180 درجه چرخش، خودش را با هر سیاستی سازگارنشان دهد نه تنها سیاستمدار خوبی نیست بلکه آدم خوبی هم نیست.

ما چه ارزشها و اعتبارهای مهمی را به پای افرادی ریختیم که به هر سازی می رقصند و امیدها را به یاس تبدیل می کند. هدف او تنها رسیدن به قدرت بوده است نه تحقق برنامه ها و وعده هایش تا نام او به عنوان یکی از روسای جمهورایران در تاریخ ثبت شود. هر چند کیفیت این ثبت برایش مهم نبوده است. امان از دست سیاستمداران بی پرنسیب.

 

نوشته:امان محمد خوجملی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز