امام جمعه اهل سنت نگین‌شهر:

IMG 0804 300x200 - امام حسین(ع) برای اکمال دین در راه خدا قیام کرداجتماعی-ایتنانیوز- امام جمعه اهل سنت نگین شهر در این مراسم گفت: والاترین مقام در نزد خداوند, امام حسین ( ع) است و امام حسین ( ع) برای اکمال دین, در راه خدا قیام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، آخوند ابوبکر خوجملی اظهار داشت: اهل سنت هر جمعه در خطبه دوم نمازجمعه از امام حسین ( ع) به عنوان ( شباب اهل جنه) یاد می‌کند و از ایشان به عنوان سرور و سالار شهیدان یاد می‌کند.

امام جمعه اهل سنت نگین شهر افزود: اهل سنت نسبت به اهل بیت ( ع) به ویژه امام حسین ( ع) ارادت و مودت خاصی دارند و نسبت به زیارت این امام اعتقادی عمل می‌کنند.

آخوند خوجملی تاکید کرد: ما مسلمانان چه اهل سنت و چه اهل شیعه اعتقادات مشترکی دارند و می‌دانیم امام حسین( ع) در راه خدا و رسول خدا( ص) قیام کرد و به شهادت رسید.

امام جمعه اهل سنت نگین شهر یادآور شد: امام حسین ( ع) برای امر به معروف و نهی از منکر و احیای دین قیام کرد و ما امروز باید این مسیر را ادامه دهیم و مراسم شهادت این امام مظلوم را با عزت و آبرومندی برگزار کنیم.

آخوند خوجملی گفت: امام حسین ( ع) راه نجات و کشتی نجات مسلمانان است و راه سعادت و موفقیت در دنیا و آخرت برای ما مسلمانان راه امام حسین(ع) است.

امام جمعه اهل سنت نگین شهر اظهار کرد: پیامبر اکرم ( ص) و امام حسین ( ع) خیرخواه امت اسلامی هستند و برای نجات مسلمانان از تاریکی و جهل مبارزه کردند.

آخوند خوجملی تصریح کرد: ما مسلمانان چه اهل شیعه و چه اهل سنت در ایران اسلامی به ویژه گنبدکاووس با امنیت و وحدت در کنار یکدیگر زندگی می‌کنیم و به عقاید و اعتقادات یکدیگر احترام می‌گذاریم و اعتقادات مشترک یکدیگر را تقویت می‌کنیم.

 

گروه خبر ایتنانیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: تسنیم

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۴

۱۰ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

3899

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک