1603702222 img 20201026 113218 963 300x200 - الکترونیک سازی فعایت شهرداری‌ها مانع از بروز فساد می‌شودترکمن نیوز- استاندار گلستان گفت: شهرداری‌ها بیش از هر نهاد دیگری در ارتباط مستقیم با مردم هستند و عملکرد شهرداران بیش از دیگر مدیران مورد قضاوت تاریخ در آینده قرار می‌گیرند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در جلسه گردهمایی شهرداران سراسر استان ضمن تبریک به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر اعظم (ص) و هفته وحدت اظهار کرد: اقدامات شهرداری‌ها در آینده شهرها تاثیرگذار است و هر امضای شهرداران در آینده شهرها بروز و ظهور دارد.
وی افزود:گلستان به لحاظ جمعیتی رتبه ۱۴ کشور را داراست اما به لحاظ جمعیت شهری سی امین استان کشور است و در چنین شرایطی به لحاظ رتبه ساخت و ساز در سال ۹۸ رتبه یازدهم کشور را داراست که نشان می‌دهد شهرهای ما در حال پوست اندازی است.
استاندار گلستان یادآور شد:به دلیل روند ساخت و سازها که در شهرهای استان باید ممانعت از ساخت و سازهای غیر مکاز بصورت جدی مورد توجه شهرداران قرار بگیرد.
حق شناس ادامه داد: الکترونیک سازی فعایت شهرداری ها مانع از بروز فساد می شود و شهرداران ۱۶ شهر استان که هنوز اقدامات خود را بصورت الکترونیک تعریف نکرده اند باید ظرف مدت ۲ ماه فعالیت های خود را الکترونیک سازند.

1603702313 img 20201026 113224 354 300x200 - الکترونیک سازی فعایت شهرداری‌ها مانع از بروز فساد می‌شود
وی خاطرنشان کرد : مسئله حسابرسی در شهرداری ها بسیار پراهمیت است و ۱۳ شهرداری که فاقد حسابرس هستند موظفند در اسرع وقت حسابرس خود را انتخاب کنند.
استاندار گلستان گفت:تفکیک زباله از مبدا و بهبود کیفیت جمع آوری زباله باید مورد توجه شهرداری ها و سازمان مدیریت پسماند باشد و در عین حال تلاش داریم هماهنگی لازم را با نهادهای دیگری که می توانند موجب بهبود تفکیک زباله شوند , صورت دهیم.
حق شناس تاکید کرد: یقیناً در نیمه دوم سال جاری وضعیت تحقق بودجه شهرداری ها بهبود خواهد یافت.
وی با اشاره به اینکه ۹۷ درصد آب شرب استان از منابع زیرزمینی تامین می شود, گفت: تلاش داریم با استفاده از ظرفیت سورزدایی و شیرین سازی آب دریا منابع آشامیدنی را تامین کنیم و بیشتر از ظرفیت آبهای سطحی و آب پشت سدها استفاده کنیم.
لازم به ذکر است در این جلسه مهندس غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی, خلیلی مدیر کل امور شهری, همدم مدیر کل دفتر فنی, سمیعی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند, سالکی مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری ها گزارشاتی را ارایه کردند و تعدادی از شهرداران ۳۴ شهرداری استان به بیان دغدغه های خود پرداختند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۳۶

۰۵ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

84870

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک