امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

h 9 1 300x203 - الله‌بردی طوئی چابکسوار برتر هفته پنجم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووسترکمن نیوز – آینا شیرزاد – مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس در هفته پنجم با رقابت ۹۷ اسب برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ روز دوم هفته پنجم کورس بهاره گنبدکاووس، ۹۷ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در در در ۹ کورس هزار و  هزار و ۶۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته چهار بود، ۱۲ سر اسب به مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «گل سقر» زودتر از سایر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های «تیرداد فیروزی» و «آلپای رمضانی» به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته ۶ بود که با شرکت ۱۲ سر اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «تند ناز» اول شد و اسب‌های «قهرمان بندر» و «آنا ماریا» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم نیز که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته پنج بود و با شرکت ۱۲ سر اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «آلتون کالر» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «میس یونیورس» و «روتی تاپ» به ترتیب رتبه دوم و سوم را بدست آوردند.

همچنین رقابت در دور چهارم روز دوم و پایانی هفته پنجم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته میدان آزاد بود و با شرکت ۱۱ سر اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «ریو لوکا» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «شایلر» و «تیم پا» به‌ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم این مسابقات هم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته سه بود و با شرکت ۱۱ سر اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «ریو بولت» اول شد و اسب‌های «کلیور» و «فوکوزاوا» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور ششم این مسابقات ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته ۶ بود که با شرکت ۱۲ سر اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «شانل» اول شد و اسب‌های «متالیکا» و «ری آگات» به ترتیب دوم و سوم شدند.

همچنین در دور هفتم روز دوم و پایانی هفته پنجم مسابقات سوارکاری کورس بهاره گنبدکاووس که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد maiden در دسته مبتدی و نبرده بود و با شرکت ۹ سر اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «شیطون بلا» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «ریو زارا» و «نیکول» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت دور هشتم این مسابقات هم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته ۶ بود و با شرکت هشت سر اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «گلدن ایگل» اول شد و اسب‌های «هوری هج» و «لیبرا» به ترتیب دوم و سوم شدند.

و در نهایت در دور نهم و پایانی مسابقات این هفته که ویژه اسب‌های سه ساله نژاد ترکمن در دسته میدان آزاد بود و با شرکت ۱۰ سر اسب به مسافت هزار و ۶۰۰ متر برگزار شد، اسب «عرشیان» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «آتاخان سعید» و «پینار حبیب لی» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در پایان رقابت های امروز ۱۲ میلیارد و ۲۰۲ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب های اول تا سوم اهدا شد.

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس جایگاه ویژه ای در ورزش استان و کشور دارد و همه ساله کورس گنبد در 4 فصل معمولا برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:
برترین‌های روز اول هفته پنجم کورس بهاره گنبدکاووس معرفی شدند

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز