امروز : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۱,۷۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

مکتبی مخدومقلی فراغی 300x211 - اقوام مختلف استان زبان، آداب و رسوم یکدیگر را بیاموزند+عکسترکمن نیوز: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت:  اقوام مختلف استان گلستان برای بهره مندی از منابع اصیل و قدرتمند زبان و ادبیات، آداب و رسوم یکدیگر را بیاموزند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   احسان مکتبی در مراسم گرامیداشت ۲۸۸-مین سالگرد تولد مخدومقلی فراغی اظهار داشت: یادگیری زبان اقوام مختلف استان باید به فضائل اخلاقی شهروندان گلستانی اضافه شود تا از منابع اصیل و قدرتمند ادبیات یکدیگر بهره مند شوند.

وی با ابراز تاسف از اینکه به زبان ترکمنی تسلط ندارد، اضافه کرد: وقتی نمی توانیم اشعار مخدومقلی فراغی را به زبان اصلی آن بخوانیم یکی از بزرگترین نعمت های الهی را از دست داده ایم.

مکتبی تاکید کرد: اصولا ترجمه، زبان اصلی تولید شده خالق اثر نیست و باعث دوری از فهم متن اصیل اثر می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان همچنین گفت: مخدومقلی فراغی همانند حافظ، سعدی و فردوسی پیش از آن که شاعر و عارف باشد، متفکری بزرگ بوده و مسائل فرهنگی و اجتماعی زمانه خود را به زبان شعر نقد می کرده است.

وی تصریح کرد: وقتی دیوان نویسندگان و شاعران بزرگی همچون مخدومقلی فراغی را ورق می زنیم متوجه می شویم آن ها دغدغه مردم روزگارشان را داشته اند و آن ها را با زبان شعر به آسایش، رفاه، ادب و احترام، وحدت، مدارا، اخلاق و درستی رفتار توصیه کرده اند.

احسان مکتبی در پایان خاطرنشان کرد که مفهوم کلمات مخدومقلی فراغی نشات گرفته از کلام خداوند و در مسیر رستگاری تمام ملت هاست.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز