امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۹,۸۷۰

ریال

|

دمای هوای شهر

استاندارگلستان: انتظارات مردم با سرعت بیشتری پیگیری می شود

اقدام اساسی احیای واحدهای تولیدی است

اخبار گلستان-ایتنانیوز-  استاندار گلستان گفت که با کمک و مساعدت دولت و استفاده از توان بخش خصوصی انتظارات مردم در حوزه های سرمایه گذاری ، اشتغال و دیگر بخش ها با سرعت بیشتری پیگیری و برای تحقق اهداف تلاش می شود.

ostandar 3a 300x136 - اقدام اساسی احیای واحدهای تولیدی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار،  به نقل ایرنا،سید مناف هاشمی شامگاه سه شنبه در گفت وگوی خبری به ظرفیت های مختلف استان از جمله اقوام و وحدت بین قومیت ها اشاره کرد و اظهارکرد: گلستان ظرفیت های بکری در حوزه گردشگری و سرمایه گذاری دارد اما مشکلات زیر ساختی باعث شده تا تلاش های ۴ سال گذشته نیز این مشکلات را مرتفع نکند.
وی افزود که بخش اعظمی از مشکلات استان با همدلی و هماهنگی مرتفع می شود ، نباید نگاه محلی و ناحیه ای داشته باشیم ، هدف گذاری و راهبرد باید توسعه کل استان باشد.
هاشمی در خصوص استفاده از ظرفیت زنان و جوانان در سمت های اجرایی گفت: ملاک برای انتخاب مدیران شایستگی است، استفاده از جوانان نخبه و با تجربه های موفق در دستور کار بوده و به کمیته انتصابات استان هم گفته ایم که بانوان توانمند در حوزه های اجرایی راشناسایی تا از ظرفیت زیاد موجود در این بخش نیز استفاده موثری شود، زنان نشان داده اند که در حوزه های دانشگاهی، آموزشی و سلامت تجربیات خوبی از خود برجای گذاشته اند.
وی با اشاره به طرح گردشگری در آشوراده (تنها جزیره ایرانی خزر)گفت: شاید نگاه متفاوت حوزه عمران و گردشگری استان با حوزه محیط زیست باعث شد تا این مصوبه تاکنون به نتیجه نرسد، ما نگرانی ها و حساسیت های محیط زیست را در قبال طرح آشوراده درک می کنیم اما معتقدیم با یک طرح دقیق و مدیریت منسجم می توان هم دغدغه های محیط زیست را منظور کرد و هم به احیای آشوراده و حتی در آمد زایی و توسعه گردشگری و بوم گردی در این جزیره اندیشید.
هاشمی از برگزاری نشستی با کلانتری رییس سازمان محیط زیست در آینده نزدیک خبر داد و افزود: با وجود تلاش هایی که در این مدت برای طرح گردشگری آشوراده شده همچنان باید پیگیر باشیم که مصوبه کمیسیون ماده ۲ سازمان حفاظت محیط زیست را نیز بدست آوریم.
وی همچنین گفت: علاوه بر جذب سرمایه گذار بومی فعال در خارج استان و سرمایه گذاران داخل استان، یک راهبرد جدی نیز در دستور کار قرار دارد و آن هم تهیه بسته های سرمایه گذاری است تا بتوانیم بدین وسیله سرمایه گذارانی از استانهای دیگر را نیز جذب کنیم.
استاندار گلستان در خصوص پروژه هایی همچون راه آهن گرگان – مشهد و آزادراه نوکنده – آشخانه اظهار کرد: باید با تعامل و کمک وزارتخانه های متبوع مانند راه و شهر سازی از توان بخش خصوصی و از مسیر جذب سرمایه گذار به روش BOT استفاده کنیم تا هم منافع سرمایه گذار حاصل شود و هم توسعه استان رقم بخورد.
وی اضافه کرد: اینکه فقط با تکیه بر اعتبارات دولتی در بازه زمانی اندک این پرژه ها را اجرایی کنیم سخت است، زیرا مثلا پروژه راه آهن گرگان مشهد برای مسافت ۱۵۰ کیلومتری که داخل استان است ، اعتباری در حدود ۸۰۰ میلیارد ریال می خواهد که با توجه به شرایط اقتصادی دولت تامین آن مشکل است.
هاشمی همچنین گفت: علاوه بر اینکه درجهت حمایت از ۱۱۰۰ واحد تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط استان برنامه های حمایتی داریم ، تلاش می شود که واحد های قابل احیا به چرخه اقتصادی برگردند و یک راهبرد دیگر پیگیری می شود که همان استقرار و احداث واحد های بزرگ تولیدی در استان است.
استاندار گلستان ادامه داد که واحدهای بزرگ تولیدی در مبحث اشتغال و کار آفرینی برای استان تاثیرات بسزایی دارند.
وی درادامه از زحمات حسن صادقلو در زمان تصدی مسئولیت استانداری گلستان قدر دانی کرد و گفت با وجود تمام مشکلات دولت و تنگناهای اقتصادی ، اقدامات امید بخشی از سوی وی در استان صورت گرفته است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز