امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    123447

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    21:18 | ۳۰ مهر ۱۴۰۲

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

تورکمن نیوز – شیرمحمد شیروانی: سوارکاری به واسطه ارقام دُرشتی که در آن جا به جا می‌شود پدران زیادی دارد، اما در ماه‌های اخیر جابه جایی مدیریتی که در آن از طریق ابلاغ کتبی رئیس هیئت سوارکاری استان انجام شد.

Asbdavani H 13 3 - اقدامی کارشناسی نشده و غیرحرفه‌ای درمدیرت اسبدوانی گنبدکاووس

این تغییر و تحولات حواشی گوناگونی را در سطح سوارکاری شهرستان گنبد شاهد بودیم.برای روشن ‌شدن قضایای پنهان این حواشی سراغ سرپرست فعلی اداره ورزش گنبد رفتیم.آقای عجم در مورد اولین سئوال خبرنگار الکامیز، چرا حکمی که از سوی رئیس هیئت سوارکاری استان و در این حکم آقای خسروی را به عنوان سرپرست سوار کاری گنبد معرفی میکند اجراء نمی‌شود می‌گوید : رئیس هیئت سوار کاری استان بر اساس توافق و مشاوره ای که با رئیس وقت اداره ورزش گنبد داشته اند، تغییر و تحولی را در مدیریت هیئت سوار کاری گنبد انجام دادند، و ظاهرا به رئیس هیئت استان نیز گفته شده که بابت این تغییر هیچ مشکلی وجود ندارد، وقتی بنده به عنوان سرپرست اداره ورزش گنبد معرفی شدم، گروه کثیری از فعالین حوزه سوار کاری بصورت حضوری و حتی در غالب نامه به دفتر بنده آمده و اصرار داشتند که این تغییرات فعلا به نفع سوار کاری نمی باشد. اداره ورزش گنبد طی بازدید میدانی از سوار کاری و مشاوره با مدیر کل ورزش استان و همچنین بهره جستن از نظرات اهل فن به این نتیجه رسید که فعلا تغییری در راس مدیریت سوار کاری گنبد بواسطه عملکرد مثبت آقای نیازی و اشراف ایشان به مسائل سوارکاری نداشته و این تغییر را بنده تشخیص دادم که به نفع شهرستان نیست. البته آقای رزاقیان حتی حکم خودشان به آقای خسروی را نیز کان لم یکن کردند ضمنا خدای نکرده جسارتی به آقای خسروی ندارم، ایشان نیز انسان سالم و با شخصیتی هستند ولی صلاح سوار کاری را در این دیدیم که با رئیس قبلی کار را ادامه بدهیم.

سئوال آقای عجم شمادر میان صحبتی که ارائه نمودید حرف از نامه و فعالین سوار کاری وسط انداختید ولی گروهی از همین مالکان، چابکسواران و فعالین این حوزه در غالب طوماری در حمایت از آقای خسروی نامه ای راامضاء نموده و به فرمانداری گنبد تحویل داده اند نظر شما در این مورد را می‌خواستیم جویا شویم.
جواب:از طرف فرمانداری هیچ گونه نامه ای به اداره ورزش گنبد ارجاع نشده ولی آقای دهرویه به بنده تاکید نمودند که هر کاری که به نفع شهرستان میباشد را انجام بدهید.

سئوال :آقای عجم از جواب شما بنده قانع نشده ام، آیا با توجه به جایگاه هیئت استان چرا شما به محض در دست گرفتن حکم سرپرستی اداره ورزش گنبد حکم رئیس هیئت سوار کاری را انجام نداده اید؟
جواب :ببینید آقای شیروانی قانون به ما این اجازه را می‌دهد با توجه به اینکه این اتفاق در زمان رئیس قبلی انجام شده مسئول فعلی در اجرا حکم قبلی تجدید نظر بکند. واقعا تصمیم اداره ورزش تصمیم به جایی بود که خود‌ش را نشان داد، قریب یک ماه و اندی میباشد که کورس گنبد به تعلیق افتاده و این عمل موجب متضرر شدن جمعیت انبوهی از جامعه سوارکاری که از این راه ارتزاق می کنند میباشد. ما نمی‌توانستیم چشممان را به واقعیت ها ببندیم. اتفاقی در سوار کاری گنبد افتاده که در کشور منحصر به فرد است، شما وقتی سیستم روشنایی سوار کاری گنبد را مشاهده میکنید بعد از 40سال در زمان مدیریت آقای نیازی انجام شده، و این به نفع ‌شهرستان و علاقمندان سوارکاری است.ضمنا نکته ای را اضافه کنم که دو عزیز آقای خسروی و آقای نیازی در محضر رئیس فدراسیون سوار کاری بودند و در ساختمان فدراسیون توافق نمودند که آقای نیازی به عنوان رئیس هیئت سوار کاری گنبد به کار خود ادامه بدهد و آقای خسروی نیز به عنوان خزانه دار در سوار کاری خدمت بکند. بعد از این نشست، آقای خسروی به بنده از طریق پیامک اطلاع دادند که حاضر به همکاری به عنوان خزانه دار نمی‌باشند.
بدنبال اظهارات سرپرست اداره ورزش گنبد در مورد سوار کاری صحبتی را با آقای معین (رئيس وقت اداره ورزش گنبد) که در زمان مدیریت ایشان این حکم از سوی هیئت سوار کاری استان ابلاغ شده داشتیم آقای معین در این باره میگوید:بنده بنا به اعتقادی که به تفکرات مدیریتی خود داشته ام این کار را انجام دادم و ذره ای نیز پشیمان نیستم. من اگر از تصمیم خود بر میگشتم مطمئن باشید اکنون در جایگاه قبلی خود بودم ولی بنده اصول مدیریتی خود را دارم و این اصول را نیز به حراج نمی‌گذارم.

اما وقتی با آقای خسروی در مورد اظهارات آقای عجم تماس گرفتیم، می‌گوید: بعد از 40 سال رویای باور نکردنی که برای فعالین سوار کاری آرزو شده بود در سوار کاری گنبد در زمان آقای خراسانی که مهیا ساختن پیست زمستانه یا ماسه ای با هزینه هنگفت بود اتفاق افتاد و در این سال‌ها بنده نیز در کنار ایشان بودم. واقعا منفعت پیست زمستانه که در هنگام بارندگی نیز کورس برگزار می‌شود را ستود؟ یا دکل روشنایی که آقایان پُز آن را می‌دهند؟ ساخت، راه اندازی بوفه و رستوران در جهت رفاه مردم، افزایش بی سابقه جوایز کورس ها و همچنین ساخت نمازخانه که البته نمازخانه با هزینه شخصی آقای خراسانی به سرانجام رسید تنها بخشی از رزومه بنده که افتخار همکاری با آقای خراسانی را داشتم میباشد. آقایان می‌توانستند به جای صرف هزینه برای دکل ها با مشارکت مربیان، محل اسکان چابکسواران و مربیان را ساماندهی کنند همچنین در جهت تامین امنیت مجموعه سوارکاری دور مجموعه را حصار کشی کنند. خدمات رفاهی از قبیل سرویس های بهداشتی و غیره را افزایش دهند. .وقتی از سوی آقای عجم در حمایت از آقای نیازی نامه ای به رئیس هیئت استان نوشته شد حکم بنده نیز بعد از این مکاتبه کان لم یکن شد. بنده اعلام می‌کنم که در اطاق رئیس فدراسیون که آقای نیازی نیز حضور داشتند هیچ گونه توافقی حاصل نشد، صورت خوشی ندارد بعد از آن همه سنگ اندازی که به حکم بنده ایجاد شد بیام به عنوان خزانه دار در کنار آقایان باشم. من با توجه به پیامی که به آقای عجم فرستادم این مسئو لیت را قبول نکردم .بنده در تمام مسئولیت هایی که به مدت 18 سال در میادین سوار کاری داشته ام کارنامه و رزومه ام شفاف و روشن است و هیچ نقطه تاریکی در آن نیست، نه به کسی باج داده ام و نه برای فردی برای تصاحب مقام سرخم کرده ام. اما با اتمام این یادداشت، حال سئوال اینجاست آیا رئیس سوار کاری استان با توجه به جانشین تعیین شده در حکم قبلی برای مدیریت سوار کاری گنبد کماکان با رئیس قبلی به کار خود ادامه می‌دهد؟ البته در این جا این مطلب تهیه شده را میبندم ولی جا برای افرادی که اظهار نظر داشته باشند باز است.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز