جمهور ازبکستان 1 300x185 - اقدامات سیستم حمایت اجتماعی ازبکستان در دوران شیوع بیماری کروناترکمن نیوز: کاهش فعالیت اقتصادی به دلیل شیوع بیماری کرونا ویروس بر سطح زندگی مردم تأثیر به‌سزایی دارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ در این شرایط، برای هر کشور رسیدگی به مسئله حمایت از شهروندان خود که کار و منبع درآمد خود را از دست داده و در شرایط دشواری به سر می‌برند، در اولویت قرار دارد.
در نشست کتفرانس ویدیویی با این موضوع که به ریاست رئیس جمهور ازبکستان شوکت میرضیایف در تاریخ ۴ اوت برگزار شد رئیس جمهور توجه ویژه‌ای را به وظایف مسئولان و نمایندگان محلی جهت دسترسی مردم به کمک‌های اجتماعی اختصاص داد.
به مقامات نظارتی دستور داده شد كه كنترل مداوم بر تخصیص مناسب بودجه را برقرار كنند و برای جلوگیری از نقض قانون اقدامات لازم را انجام دهند.
میرضیایف بیان داشت: دولت در حال گسترش مقیاس کمک‌های اجتماعی است، بنابراین ضرورت شناسایی قشر محروم و تدوین ثبت نامه اجتماعی در این راستا وظیفه مهمی می‌باشد. پیش بینی می شود تا پایان سال، تعداد دریافت کنندگان مزایای اجتماعی به ۱٫۲ میلیون نفر برسد که در سال ۲۰۲۱ به ۱٫۵ میلیون نفر افزایش می‌یابد. ثبت نامه اجتماعی یکپارچه امکان ارائه انواع کمک‌های اجتماعی را با توجه به معیارهای یکسان و یک سند واحد فراهم می‌کند.
رئیس جمهور ازبکستان گفت: نکته مهم این است که از اول ژانویه سال آینده، شهروندان مجبور نیستند بیش از ۳۰ نوع مجوز را از ۱۲ سازمان دولتی جمع آوری کنند. بعلاوه، ارائه ۳۰ نوع بسته حمایتی و خدمات اجتماعی بسیار ساده خواهد شد.
لیست خانواده های نیازمند کمک های مادی که در این جلسه ذکر شد، باید مطابق با اصول عدالت در محلات تهیه و در شورای های محلی نمایندگان مردم تصویب گردد.
رئیس جمهور خواستار اختصاص ۲۰۰ میلیارد صوم به عنوان پاداش و بدون تشریفات اداری به ۵۰ هزار نفر از کادر درمان شد.
همچنین رئیس جمهور ازبکستان مصوبه‎ای در مورد اقدامات بیشتر برای حمایت مادی و اجتماعی از جامعه نیازمندی که از بیماری کرونا ویروس رنج می‌برند، امضا نمود.

طبق این مصوبه، ۲ تریلیون صوم اعتبار از بودجه برای حمایت از ۱٫۷ میلیون نفر از افراد کم درآمد، ۳٫۷ میلیون مستمری بگیر و ۵۰۰ هزار دریافت کننده مزایای اجتماعی اختصاص می‌یابد.
بخصوص، در ۵ روز گذشته، خانواده‌های نیازمند به میزان ۱۴۸ میلیارد صوم کمک مادی دریافت کردند.
همچنین در ماه آگوست، ۷۸۰ میلیارد صوم به بیش از ۵۰ هزار کادر درمان و ۱٫۷ میلیون نفر پرداخت خواهد شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۳۰

۱۶ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

80457

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک